FUTSAL – Slovensko – Maďarsko 4:1

Nedeľa, 14.4.2024 08:01 | Posledná aktualizácia 16.4.2024 12:13
Dominik Ostrák v zápase Slovensko - Maďarsko na turnaji Futsal Fever Days v Šamoríne (13.4.).
zdroj: futsalslovakia.sk

ŠAMORÍN (SFZ) – V druhom zápase v rámci medzinárodného turnaja Futsal Fever Days zdolala v sobotu (13.4.) slovenská futsalová reprezentácia výber Maďarska 4:1.

Zverenci trénera Berkyho vstúpili do zápasu aktívne a už v 2. minúte sa ujali vedenia po vlastnom góle kapitána hostí Jánosa Rábla. Prvú päťminútovku zakončil prvým reprezentačným gólom Miroslav Ivan a to bol signál pre hostí, aby zvýšili aktivitu, na čo reagoval o dve minúty neskôr úspešnou koncovkou Imre Nagy a znížil na 2:1.

V druhej časti hry sa gólovo presadili iba naši hráči, v 31. min zvýšil na 3:1 Martin Doša a úspešné vystúpenie podčiarkol gólom v poslednej minúte stretnutia Marek Kuruc.

Slovensko tak po prehre so Švédskom (2:3), zaknihovalo v druhom zápase na turnaji Futsal Fever Days v Šamoríne výhru 2:1 nad Maďarskom, vo zvyšných troch hracích dňoch sa vo vzájomných dueloch predstavia ďalší účastníci turnaja Česko, Švédsko a Maďarsko.

SLOVENSKO – MAĎARSKO 4:1 (2:1)
2. Rábl (vl. gól), 5. Ivan, 31. Doša, 40. Kuruc – 7. Nagy
SLOVENSKO
: Oberman – Doša, Ostrák (C), Zaťovič, Drahovský (Kušnír – Kuruc, Marton, Vrábel, Směřička, Bačo, Medoň, Doša, Korček, Ivan, Jakubík. Tréner: Berky.

HLASY PO ZÁPASE:

Richard Bačo (asistent trénera):
„Chceli sme nadviazať na druhý polčas proti Švédsku a zdolať Maďarov. Vyšiel nám vstup do zápasu, už po desiatich minútach sme vyhrávali 2:0, súper potom zvýšil obrátky, ale povedali sme si ako eliminovať aktivitu Maďarov a v druhom polčase sme kontrolovali zápas a zaslúžene sme zvíťazili 4:1.

Marek Kuruc (autor gólu):
„Potešilo víťazstvo ale aj výkon. Po včerajších nepremenených príležitostiach proti Švédsku sme sa dnes konečne presadili aj strelecky a dočkali sme sa víťazstva. Pri mojom góle akciu výborne rozohral Drahovský, Medoň mi posunul loptu do priestoru kam som zablúdil a zásluhou spoluhráčov som sa mohol tešiť z gólu.“

Miroslav Ivan (autor gólu):
„Včera nám zápas proti Švédom nevyšiel, dnes sme boli zohratejší, vyhli sme sa chybám ktorých sme sa dopúšťali včera a to sa odzrkadlilo na výsledku. Podarilo sa mi streliť prvý reprezentačný gól, chlapci mi to hneď po striedaní prízvukovali, takže ma čaká nejaký príspevok do kabíny, no som šťastný, že to tak je.“

Brankár Richard Oberman (č.12), Martin Doša (č.13), Dominik Ostrák (č.10) a Patrik Zaťovič (č.17), v zápase Slovensko - Maďarsko na turnaji Futsal Fever Days v Šamoríne (13.4.).