Granatkinov memoriál: Na úvod bezgólová remíza Slovenska

Pondelok, 9.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 11.1.2017 18:09

PETROHRAD (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenská reprezentácia do 18 rokov v úvodnom zápase na Memoriáli Valentina Granatkina v Petrohrade remizovala Kazachstanom 0:0.

Prvý polčas bol z oboch strán opatrný, no „sokolíci“ hrali predsa len o niečo aktívnejšie. Ich úsilie však gól neprinieslo ani v jednom polčase. Zápas poriadne začal naberať na obrátkach po prestávke, oba tímy sa osmelili a bitka o stred poľa pridala duelu na atraktívnosti. Hra sa prelievala zo strany na stranu a oba tímy si vytvorili niekoľko šancí. Ostalo však bez ich využitia. Slováci dostali loptu do siete, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. V závere mohol o našom víťazstve rozhodnúť striedajúci Vician, ktorého výborný pokus z priameho kopu skončil na konštrukcii brány, aj preto sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Slovensko 18 - Kazachstan 18 0:0

Slovensko 18: Valach – Ducár, Flak, Mrva (46. Vaško), Špiriak – Beďatš, Filinský (80. Kudlička), Rymarenko (46. Madlenak), Sluka, Špyrka (80. Vician) – Boženík (80. Kružliak).

Rozhodca: Amelyn - 300 divákov.

Hlas trénera

Milan Malatinský (Slovensko 18): ”Nedokázalisme sa gólovo presadiť proti dobre organizovanej defenzíve súpera. Vytvorili sme si sľubné strelecké príležitosti, ale chýbal nám v kazašskej šestnásttke väčší dôraz a odklonilo sa od nás šťastie, veď v 85. minúte trafil Vician krásnou strelou spojnicu brány. O dva dni nás čaká zápas s Litvou, v ňom dostanú šancu ďalší hráči.”

Ďalší zápas C-skupiny: Litva – Azerbajdžan 2:1.