angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Hamšíkov prvý hetrik v talianskej lige

05. Február 2017

BOLOGNA (TASR/SFZ)Slovenský reprezentant Marek Hamšík dosiahol hetrik pri vysokom víťazstve SSC Neapol 7:1 v sobotnom stretnutí 23. kola najvyššej talianskej súťaže v Bologni 7:1.
      Hamšík strelil premiérovo tri góly v zápase Serie A. Prvýkrát sa v Bologni strelecky presadil v 4. min, keď si nabehol z ľavej strany do šestnástky na center Callejona a v páde hlavičkou poslal loptu ku vzdialenejšej žrdi. Druhý pridal v 70. min, Mertens potiahol optu až pred šestnástku, prihral voľnému Hamšíkovi a ten obhodil brankára. Hetrik zavŕšil slovenský futbalista o štyri minúty neskôr tvrdou strelou spoza šestnástky. "Je to môj prvý hetrik v najvyššej talianskej súťaži, som veľmi šťastný. Budem si ho pamätať aj vďaka zápasovej lopte, ktorú mi podpísali spoluhráči," povedal Hamšík, ktorý sa dostal na druhé miesto historického poradia strelcov SSC. Na konte má 109 gólov a na Diega Maradonu mu chýba šesť: "Maradona je len jeden, nikdy nebudem väčším futbalistom ako on. Jeho 115 gólov by som však prekonal rád."