II. liga – 23. kolo odštartuje zápas Pohronie – Banská Bystrica

piatok, 12.04.2019
|
Posledná aktualizácia 12.4.2019 11:07

zdroj: Facebook FK Pohronie

BRATISLAV (SFZ) – Druhá najvyššia súťaž pokračuje počas piatka, soboty a nedele 23. kolom. Tabuľka sa od druhého miesta nadol mení každým zápasom. Viaceré tímy bojujú o druhú priečku, ktorá zaručuje baráž o postup do Fortuna ligy. Zamotaná situácia je aj na opačnom póle tabuľky, kde o udržanie v súťaži súperia všetky družstvá od ôsmeho do posledného miesta.

Futbalnet TV naživo odvysiela z aktuálneho kola dva zápasy. V piatok to bude súboj FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica. Banskobystričania na jar ešte neprehrali, nad Lokomotívou Košice vyhrali 2:1 a potom štyri razy remizovali. „Bude to pohronské derby. Verím, že príde veľa ľudí a uvidia dobrý zápas. Bystrica na jar ešte neprehrala, ale verím, že my zaberieme,“ povedal pred duelom tréner lídra tabuľky Milan Nemec. „Chceme natiahnuť našu sériu bez prehry, zápas chceme vyhrať. Pozývam všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť a pohnali nás za tromi bodmi,“ vyhlásil hráč Dukly Patrik Prikryl. V prvom tohtosezónnom zápase sa z výhry 1:0 tešili futbalisti Pohronia.

V sobotu Futbalnet bude naživo vysielať duel MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Petržalka. Počas týždňa nastala v petržalskom tíme trénerska zmena. Balázs Borbély odovzdal žezlo Miroslavovi Mentelovi, ktorého vedenie klubu poverilo dočasným trénovaním A-tímu. „Budeme sa snažiť uhrať čo najlepší výsledok, aj keď momentálne máme nie najlepšiu sériu. Chceli by sme to teraz napraviť a získať tri body, urobíme všetko pre to,“ vravel stredopoliar Petržalky Lukáš Gašparovič. Na jar zaznamenali Petržalčania v piatich kolách jednu výhru, dve remízy a dve prehry. „Mužstvo Petržalky patrí v II. lige k tým lepším súperom. Vysokú kvalitu potvrdzuje najmä v domácich zápasoch, ale aj na pôde súperov podáva dobré výkony. My sa budeme snažiť presadiť sa svojou hrou a verím, že všetky body ostanú u nás,“ zaprial si tréner Liptovského Mikuláša Štefan Zaťko.

Nová tvár je aj na lavičke Prešova, kde Antona Mišovca nahradil Jaroslav Galko. Ten preberá mužstvo, ktoré si síce v minulom kole poradilo so Šamorínom, ale nachádza sa v zostupovej zóne. Duel s Interom Bratislava bude pre oboch dôležitý, keďže aj žlto-čierni bojujú o záchranu. Kolo sa ukončí až v nedeľu večerným stretnutím MŠK Žilina B – FC Lokomotíva Košice. 

TABUĽKA PRED 23. KOLOM


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.