www.futbalsfz.sk

II. liga – Jeseň hodnotí Miroslav Richtárik: Posúvame sa dopredu!

utorok, 27.11.2018
|
Autor: Branislav Sarňák
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:38

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - „Môžeme byť spokojní s jesennou časťou druhej ligy,“ začal svoje hodnotenie druhej najvyššej súťaže vedúci oddelenia riadenia súťaží Slovenského futbalového zväzu Miroslav Richtárik. Ako videl komplexne všetkých 17 kôl prezradil v rozhovore pre futbalsfz.sk.

Na prvom mieste sa prekvapivo nachádza mužstvo, ktoré dlho v uplynulej sezóne bojovalo o záchranu a napokon skončilo na 9. mieste. Reč je o tíme zo Žiaru nad Hronom, ktorý bol suverén jesene a premožiteľa našiel až v poslednom kole, keď nestačil na Lipany (0:1). „Vidno, že liga je kvalitná a vyhrať môže aj tím zo spodu tabuľky u prvého, čo sa stalo. Súťaž je atraktívna aj pre divákov, prišlo nám na tribúny takmer o 22 000 ľudí viac, ako počas minulej jesene. Padlo viac gólov, máme živé prenosy z duelov. Minulý týždeň sme mali stretnutie druholigových klubov a aj ich zástupcovia vyslovili spokojnosť. Medzi tímami vládne dobrá atmosféra,“ rozhovoril sa Miroslav Richtárik. A čo hovorí na lídra FK Pohronie? „Klub pracuje systematicky, preto to pre mňa nie je prekvapenie. Prekvapivé to môže byť pre tých, ktorí sledujú iba výsledky a tabuľky,“ uviedol Richtárik.

Veľkým ašpirantom na postup je Skalica, ktorá sa nachádza na treťom mieste s trojbodovým mankom za Pohroním. Počas jesene hrala na dvoch frontoch, keď okrem ligy sa prebojovala už do štvrťfinále Slovnaft Cupu. V ňom nastúpi na pôde Žiliny. „Skaličania mohli byť aj vyššie, ale možno na nich doľahla únava, keď v pohári vyradili dvoch fortunaligistov. Tam sa to odzrkadlilo, keďže kádre tímov druhej ligy nie sú až také široké. Predpokladám, že aj Poprad sa pobije o vyššie priečky,“ uviedol.

Na dolných pozíciách sú kluby z východu republiky. Sú to Prešov, Lipany, Bardejov, Lokomotíva Košice i Trebišov. „Neviem, čím to je. Možno potrebujú viac šancí na dosiahnutie gólu. Aj tieto kluby budú mať tvrdú zimnú prípravu a budú hrať inak ako počas jesene,“ vravel bývalý futbalový rozhodca.

Celoslovenská súťaž opäť zažila bratislavské derby medzi Interom Bratislava a Petržalkou. Títo súperi si naposledy na ligovej úrovni zmerali sily ešte v roku 2006. „My sme sa na to tešili. Je to pre divákov atraktívne. Možno keby sa zápas hral na 5-tisícovom štadióne, tak by bol vypredaný. V Stupave mohlo byť na stretnutí len 900 fanúšikov, čo je škoda,“ zhodnotil Richtárik, ktorého tešil celkový nárast diváckeho záujmu. „Mali sme 21 zápasov, na ktorých bola návšteva nad hranicou 1000 ľudí. Bašty ako Petržalka, Inter, Dubnica či Banská Bystrica sú lákavé. Vidíme to aj na živých prenosoch, ktoré ľudia sledujú. Posúvame sa dopredu! Verím, že na jar to posunieme ešte ďalej,“ vyhlásil Richtárik.

Celý rozhovor s Miroslavom Richtárikom si môžete pozrieť vo videu.

Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.