SFZ

II. LIGA – Jeseni kraľovalo Komárno, Spišiaci bez víťazstva

Streda, 22.11.2023 07:56 | Posledná aktualizácia 22.11.2023 07:56

autor: Karol Scholtz, zdroj: Facebook KFC Komárno

BRATISLAVA (SFZ) – Zo záverečného kola II. ligy v kalendárnom roku 2023 sa odohralo len päť stretnutí. Zvyšné sú na programe v najbližších dňoch.

Líder súťaže KFC Komárno ukončil jeseň ziskom ďalších troch bodov, tentoraz sa jeho hráči tešili v Spišskej Novej Vsi, domácich zdolali 1:0. Komárňania v 17 kolách získali 44 bodov, Spišiaci dva.

Gólové hody videli v rámci 17. kola fanúšikovia v Púchove, ale z víťazstva 6:1 sa na pôde MŠK tešili futbalisti Šamorína„Sme šťastní za hráčov, pretože to odbojovali od začiatku až do konca. Odohrali sme tretí zápas v krátkom čase, ale aj napriek tomu hráči zo seba vydali všetko a výsledok zápasu je toho dôkazom,“ povedal pre FC ŠTK 1914 Šamorín tréner Pavol Gregora.
Zostrih zápasu TU!

Bratislavské derby ovládli hráči FC Petržalka, ktorí triumfovali nad rezervou Slovana 5:1„Na posledný zápas sezóny sme sa pripravovali svedomito, nechceli sme nič podceniť a chceli sme skončiť v tabuľke čo najvyššie. Taktiež sme chceli odohrať dobrý zápas, keďže išlo o mestské derby. Naši hráči k tomu pristúpili dobre, od začiatku boli sústredení na defenzívu a odvážni do ofenzívy. Na začiatku sme využili štandardné situácie a tie v podstate aj rozhodli o zápase. Súpera sme do nejakých veľkých šancí nepustili, čiže za mňa zaslúžené víťazstvo. Veľká vďaka patrí celému družstvu, realizačnému tímu, všetkým ľudom okolo klubu, ktorí nám pomáhali a myslím si, že sme spoločne dosiahli túto polsezónu solídny výsledok pre náš klub. Takisto sa chcem poďakovať našim fanúšikom za podporu,“ skonštatoval pre sociálne siete Michal Kuruc kouč Michal Kuruc.

V meraní síl Tatranov liptovskomikulášskeho a prešovského ťahali za dlhší koniec lana povrazu futbalisti z východu, ktorí vyhrali 2:0„Z obidvoch strán sme videli kvalitný zápas. Domáci boli aktívnejší v prvom polčase, spokojnosť s našim výkonom môžem vysloviť od prvého gólu, kedy sme začali hrať dobre. V druhom polčase sme si to skúsene uhrali a pridali druhý gól. Mali sme ešte zopár dobrých šancí, ale stav sa už nemenil. V prvom polčase mi nepasovala stredová formácia, hrali sme tam iba na dvoch hráčov. V druhom polčase som to chcel vystužiť ďalším hráčom, myslím si, že striedanie vyšlo. Jesennú časť končíme na druhom mieste, s umiestnením môžeme byť spokojní. Gratulujem Komárnu k peknému výsledku, my sa pozeráme sami na seba. Po príchode do Prešova som si dal za cieľ skončiť v jeseni do druhého miesta, čo sa podarilo, neprehrali sme ani jeden zápas, takže som spokojný,“ zhodnotil pre Facebook FC Tatran Prešov lodivod mužstva Marek Petruš.

Bezgólovou remízou sa skončil duel OFK Malženice – MŠK Považská Bystrica. „Prvý polčas nás stál veľa síl, vyvinuli sme obrovský tlak, mali sme gólové šance, ale škoda, že sme ich nepremenili. Druhý polčas to bolo vyrovnanejšie. Považská Bystrica bola silovejšia a na ťažkom teréne uhrala viacej lôpt i keď si nevytvorila šance. Mali viac z hry, ale my sme mali penaltu, ktorú sme mali premeniť. Už neviem čo mám urobiť a čo mám na to povedať. Trénujeme ich, aj včera sme to nacvičovali… Vždy hovorím, že sa penalta nedá chytiť, iba zle kopnúť a my ich zle kopeme. Úvod sezóny bol veľmi ťažký. Začali sme s hráčmi z dorastu, ktorí nemali žiadne skúsenosti s mužským futbalom a s druhou ligou. Chýbala nám kvalita a v podstate aj všetko ostatné, ale postupom času, ako hráči na sebe pracovali, ukázal sa aj progres. Zároveň prišli hráči ako Rapavý, Chovan, Azevedo a Katunský, ktorí tím kvalitovo posunuli. Chýbalo nám futbalové šťastie, dal som si za cieľ získať 15 bodov, čo sa podarilo, ale keď sa pozriem spätne, mohli sme ich mať viac a byť v strede tabuľky. Taký je futbal, už s tým nič neurobíme a musíme sa pripraviť na jarnú časť, aby sme získavali body hneď od začiatku,“ vravel pre dynamomalzenice.sk tréner domáceho tímu Pavol Bartoš.

Stretnutie FK Humenné – MŠK Žilina B je na programe 25. novembra, súboj MFK Dolný Kubín – FK Pohronie o deň neskôr. Termín zápasu Slavoj Trebišov – Spartak Myjava určí riadiaci orgán súťaže.

Úvodné jarné kolo, v poradí 18., je na programe v úvode marca budúceho roka.