II. LIGA – Po polovici sezóny na čele Komárno, pelotón uzatvára Spišská Nová Ves

Pondelok, 6.11.2023 11:00 | Posledná aktualizácia 6.11.2023 07:19
Hráči Komárna vedú po polovici súťaže ligu.
autor: Karol Scholtz, zdroj: Facebook KFC Komárno

BRATISLAVA (SFZ) – Prvú polovicu ročníka 2023/24 II. ligy ovládol KFC Komárno. Jeho hráči nazbierali 40 bodov. Vydarenú polsezónu podčiarkli víťazstvom v 15. kole nad Dolným Kubínom 1:0.

Komárno počas pätnástich kôl raz prehralo s FC Petržalka 0:1, raz remizovalo s Myjavou 1:1 a 13-krát vyhralo. Na čele má náskok deviatich bodov pred 1. FC Tatran Prešov.
Zostrih zápasu TU!

Prešovčania cez víkend vo východoslovenskom derby remizovali s Humenným 0:0. Tatran má najpevnejšiu obranu, keď inkasoval len deväť gólov. „Nie sme spokojní s výsledkom, chceli sme potešiť fanúšikov. Zápas bol veľmi ťažký, terén bol postupom času náročný a nedokázali sme využiť šance,“ zhodnotil duel asistent trénera Prešova pre sociálne siete klubu Erik Havrila.

Najviac gólov v 15. kole padlo v meraní síl ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov. Hostia po štyroch prehrách bodovali naplno, keď nad belasými zvíťazili 4:2.

Gólovú prestrelku videl v Žiari nad Hronom kam pricestoval Slavoj Trebišov. FK Pohronie zdolalo súpera z východu 3:2 a bodovalo už v šiestom ligovom stretnutí v rade. „Bol to náročný zápas, hralo sa na náročnom ihrisku. Sme radi, že sme bojovným výkonom zvládli tento duel a získali tri body,“ zhodnotil pre facebookový profil FK Pohronie stredopoliar a autor jedného presného zásahu domácich Samuel Urgela.

Nováčik OFK Malženice si pripísal ďalšie tri body a už nie je v zóne zostupu. Víťazstvom 4:0 nad Šamorínom sa vyšvihol na 14. priečku. Šamorínčania sú o pozíciu vyššie.

Naposledy bez bodu ostali hráči FC Petržalka v 6. kole v úvode septembra, odvtedy vždy odchádzali z ihriska s navýšeným kontom. V sobotu tri uchmatli rezerve Žiliny, ktorú zdolali najtesnejším rozdielom 1:0„Zápasu by asi viac svedčila remíza. V druhom polčase sme nepretavili tlak minimálne na vyrovnávajúci gól, čo nás mrzí. Súper mal v prvom polčase viac z hry, do druhého polčasu sme spravili striedania, ktoré nás oživili a preklopili aktivitu na našu stranu. Chýbal nám však väčší pokoj vo finálnej fáze. Navyše nám to nevychádzalo ani pozične, kedy sme zle vypĺňali priestory, a preto neprichádzalo k priamemu zakončeniu na bránu Petržalky. Boli sme futbalovejší, celkovo sme mali viac z hry, hrá sa však na góly. Súper umne a skúsene trhal hru, bolo to trochu nervózne. Znova sme stratili doma body, s jeseňou sa budeme chcieť pod Dubňom rozlúčiť proti Kubínu víťazne,“ zhodnotil pre mskzilina.sk asistent trénera šošonov Peter Gladík.

Prvú polovicu sezóny zakončil bez víťazstva nováčik FK Spišská Nová Ves, doposiaľ nazbieral len dva body. Naposledy podľahol MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý viedol už nový tréner Stanislav Varga, 1:2.

V poslednom zápase 15. kola si odniesol z Myjavy plný bodový zápis MŠK Považská Bystrica. Hostia triumfovali jednoznačne 4:0 a už päť ligových stretnutí neprehrali. Myjavčania už päť zápasov v súťaži nedokázali vyhrať.