II. liga – Pred 27. kolom je všetko otvorené, potvrdí Lokomotíva dobrú formu aj proti Pohroniu?

piatok, 03.05.2019
|
Posledná aktualizácia 04.5.2019 08:25
Počas víkendu budú druholigisti bojovať o ďalšie body.
zdroj: fclokomotiva.sk

BRATISLAVA (SFZ) – Už iba štyri kolá a bude po sezóne! V piatok, sobotu a nedeľu sa otvoria druholigové brány vrámci 27. kola. FutbalnetTV odvysiela počas neho dva priame prenosy.

V piatok o 20.00 h sa začne kolo súbojom FK Pohronie – FC Lokomotíva Košice. Hráči zo Žiaru nad Hronom naposledy prehrali uplynulý víkend v Poprade, keď gól na 1:2 inkasovali v nadstavenom čase. Futbalisti Lokomotívy ťahajú šesťzápasovú sériu bez prehry (päť výhier a jedna remíza), počas ktorej sa vyšplhali zo zostupových vôd na deviate miesto. Záchranu ešte istú nemajú, ale ak nepoľavia, majú k nej výrazne nakročené. „Do konca zostávajú ešte štyri kolá, takže nesmieme nič podceniť. Musíme ďalej tvrdo pracovať, aby sme dosiahli náš cieľ. Samozrejme, je to super pocit, že nám to aktuálne takto ide. Bodaj by to vydržalo čo najdlhšie,“ povedal pre web Lokomotívy Štefan Harvila. Prvý vzájomný súboj sa skončil na jeseň remízou 1:1.


V sobotu odvysiela FutbalnetTV duel štvrtého Liptovského Mikuláša s treťou Skalicou. Liptáci už majú skolaudovaný nový štadión. „Pre nás sú do konca súťaže všetky zápasy veľmi dôležité. Ak chceme na niečo pomýšľať, musíme ich všetky vyhrávať. Nechceme brať len body, ale chceme vyhrávať,“ vravel pre mfkskalica.sk Lukáš Opiela. Skaličania v 12. kole zdolali Loptákov 2:1. „Skalica má kvalitné mužstvo s viacerými skúsenými hráčmi. Verím, že nadviažeme na dobrý výkon zo zápasu s Banskou Bystricou (v 25. kole 2:2 – pozn.) a potvrdíme tri body, ktoré sme získali von s Prešovom (v 26. kole 2:0 – pozn.),“ zaprial si tréner Liptovského Mikuláša Štefan Zaťko.

Zaujímavý zápas je na progame v Trebišove. Trinásty Slavoj privíta druhý Poprad. Obaja potrebujú body, Trebišovčania k záchrane a Popradčania k tomu, aby mohli pomýšľať na prvú priečku. „Bude to náročné stretnutie. Verím, tomu, že sa neprispôsobíme ich hre, ale budeme hrať svoju kombinačnú hru a domov privezieme tri body,“ zaprial si hráč Popradu Vladimír Kukoľ, ktorý v prvom dueli v tejto sezóne odohral 63 minút a so spoluhráčmi sa tešil z výhry 5:0. „Pre nás je to dôležitý zápas, šanca na záchranu stále žije, aj keď strácame nejaké body. Stále platí to, že musíme ísť od zápasu k zápasu. Musíme urobiť všetko pre to, aby tri body s Popradom ostali u nás doma,“ uviedol kapitán Slavoja Jaroslav Kolbas.Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.