www.futbalsfz.sk

II. liga – Predseda komisie Miroslav Richtárik o odstúpení FC Lokomotíva Košice

štvrtok, 06.12.2018
|
Posledná aktualizácia 06.12.2018 15:42

BRATISLAVA (SFZ) – FC Lokomotíva Košice sa odhlásil z II. ligy 2018/19. V jarnej časti súťaže bude o body bojovať len 15 mužstiev.

„FC Lokomotíva Košice sa odhlasuje zo súťaže (II. liga) a nebude pokračovať v jarnej časti. Vedenie klubu zaslalo svoje oficálne rozhodnutie o odhlásení sa zo súťaže Komisii pre riadenie II. ligy. V zmysle súťažného poriadku (SP) článku 12/2, keď sa družstvo zo súťaže odhlási v jej priebehu zrušia sa (anulujú) všetky výsledky družstva v tabuľke. Podľa SP článku 12/4 sa odhlasené družstvo považuje za zostupujúce z danej súťaže,“ povedal predseda Komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik. „Anulácia v tomto prípade znamená, že sa tímom, ktoré hrali proti Lokomotíve Košice odpočítajú získané body, prepočíta sa skóre, ale tresty z daných duelov ostávajú v platnosti. Odstúpením mužstva zo súťaže sa bude zaoberať aj disciplinárna komisia SFZ. Všetky ďalšie družstvá Lokomotívy Košice iných vekových kategórií sa podľa SP 12/3 v ďalšej nasledujúcej sezóne zaradia do súťaže, ktorá je o jednu úroveň súťaže nižšie ako súťaž, v ktorej tieto družstvá pôsobili,“ ozrejmil Richtárik. V jarných trinástich kolách II.ligy tak bude súťažiť 15 tímov. „V každom kole bude sedem stretnutí a súper, ktorý mal hrať proti Lokomotíve, bude mať voľno,“ dodal Richtárik.

Z oficiálneho stanoviska prezidenta FC Lokomotíva Košice Petra Daduľáka uvádzame: „Každý rok sa pasujeme s tvorbou rozpočtu. Tento rok je problém v tom, že rozpočet na sezónu po prvýkrát nebol krytý. Aj preto musím pristúpiť k nepopulárnym škrtom, pretože sa nám kopia záväzky. Každý deň bojujem s likviditou spoločnosti, a keďže ja v takom prostredí, kde by som mal kopiť dlhy, neviem pracovať, tak musím urobiť nepopulárne škrty, ktoré do budúcna dajú klubu aspoň nejakú nádej, aby úplne nezanikol,“ uviedol pre webovú stránku Lokomotívy Daduľák. Celý rozhovor si môžete prečítať aj na stránke futbalnet.sk.


SFZ
Značky
Súťaž
2.liga
Autor
SFZ
Osoba
Miroslav Richtárik
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.