www.futbalsfz.sk

II. liga – Varga po príchode do Banskej Bystrice: Chceme posunúť tím na vyššie priečky

štvrtok, 27.09.2018
|
Posledná aktualizácia 27.9.2018 11:22

BANSKÁ BYSTRICA (SFZ/brs) – V II. lige nastala prvá trénerská zmena. Pred 11. kolom vymenil na banskobystrickej lavičke bývalý 54-násobný slovenský futbalový reprezentant Stanislav Varga doterajšieho kouča Dušana Tótha.


BANSKÁ BYSTRICA (SFZ/brs) – V II. lige nastala prvá trénerská zmena. Pred 11. kolom vymenil na banskobystrickej lavičke bývalý 54-násobný slovenský futbalový reprezentant Stanislav Varga doterajšieho kouča Dušana Tótha.

Tóth vybojoval s Duklou v minulej sezóne postup do druhej najvyššej súťaže. V tomto ročníku mal so svojimi zverencami bilanciu 2 – 3 – 5 a skóre 11:13. „Čo sa týka odchodu Dušana Tótha, išlo aj o impulz z jeho strany. Záležalo mu na tom, aby A-mužstvo napredovalo, no my sme ho nechceli stratiť. Bude teda naďalej pôsobiť pri mládeži v štruktúrach nášho klubu. Zároveň sme mali pohovor s hráčmi. Hlavne od posíl, ktoré prišli do Banskej Bystrice, sme očakávali viac. Musia si aj samotní hráči uvedomiť, že takto to ďalej nemôže ísť,“ povedal pre bystricoviny.sk športový manažér MFK Dukla Milan Smädo.

Na druholigovú trénerskú scénu sa tak vracia Stanislav Varga, ktorý už v minulosti trénoval Odevu Lipany a Tatran Prešov. „Pevne veríme, že nový tréner prispeje k zlepšeniu hry a hlavne k zisku bodov, ktoré sú potrebné v tejto náročnej druholigovej súťaži. Chceme, aby sa futbalom banskobystrickí fanúšikovia bavili a nie trápili,“ dodal Smädo.

autor: Roman Ferstl

Príchod Vargu do Banskej Bystrice sa upiekol za pár dní. „Dlho som o ponuke Banskobystričanov neuvažoval. V utorok mi volali, potom som prišiel do klubu a v stredu to bolo už oficiálne,“ opísal Stanislav Varga svoj prichod do tímu niekdajšieho prvoligistu. A aký má cieľ s novými zverencami? „Chcem Banskú Bystricu posunúť tam, kam patrí. Je to bašta slovenského futbalu, budeme sa snažiť stabilizovať klub a posunúť v tabuľke vyššie,“ prezradil bývalý 54-násobný slovenský reprezentant, ktorý získal certifikát o najvyššom trénerskom vzdelaní UEFA EURO Pro v marci tohto roku.

Kto je Stanislav Varga

dátum a miesto narodenia: 8. október 1972, Lipany

seniorské kluby: BSC JAS Bardejov, Tatran Prešov, Slovan Bratislava, Sunderland, West Bromwich Albion, Celtic, Burnley

reprezentácia: 54 zápasov / 2 góly (28. 4. 2004 v prípravnom zápase proti Ukrajine 1:1 a 11. 10 2006 v kvalifikácii o ME 2008 proti Nemecku 1:4)

tréner: 2011 – 2013 Odeva Lipany, 2013 – 2014 Tatran Prešov (asistent trénera A-tímu a tréner juniorov), 2014 – 2016 Tatran Prešov (hlavný tréner A-tímu)


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
2.liga
Klub
MFKDuklaBanskáBystrica
Osoba
StanislavVarga
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner