KL – Žilina zdolala v úvodnom zápase 1. predkola Tallinn 2:1

Štvrtok, 13.7.2023 21:15 | Posledná aktualizácia 14.7.2023 13:50
Dávid Ďuriš (Žilina) sa teší po strelení gólu počas prvého zápasu 1. predkola Konferečnej ligy MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn v Žiline vo štvrtok 13.júla 2023.
autor: Daniel Stehlík, zdroj: TASR

ŽILINA (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina zdolali v úvodnom domácom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy estónsky FCI Levadia Tallinn 2:1. O triumfe "šošonov" rozhodol v 3. minúte nastaveného času z jedenástky Patrik Myslovič. Odveta je na programe o týždeň 20. júla v Tallinne.

Na snímke Patrik Myslovič (Žilina) sa teší po strelení gólu zo značky pokutového kopu počas prvého zápasu 1. predkola Európskej konferečnej ligy (EKL) MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn v Žiline vo štvrtok 13.júla 2023. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Slovensko šport futbal prvé 1. predkolo
- úvodný zápas EKL Európska konferenčná liga
- Estónsko
- MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn
Na snímke uprostred Dávid Ďuriš (Žilina) sa teší po strelení gólu počas prvého zápasu 1. predkola Európskej konferečnej ligy (EKL) MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn v Žiline vo štvrtok 13.júla 2023.  FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Estónsko
Na snímke zľava Timotej Jambor (Žilina) a  Bourama Fomba (Levadia Tallinn) bojujú o loptu počas prvého zápasu 1. predkola Európskej konferečnej ligy (EKL) MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn v Žiline vo štvrtok 13.júla 2023.  FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Estónsko
Na snímke sprava Henry Addo (Žilina) a Rasmus Peetson (Levadia Tallinn) bojujú o loptu počas prvého zápasu 1. predkola Európskej konferečnej ligy (EKL) MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn v Žiline vo štvrtok 13.júla 2023. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Estónsko

MŠK Žilina - FCI Levadia Tallinn 2:1 (1:0)

Góly: 7. Ďuriš, 90.+3 Myslovič (z 11 m) - 51. Agyiri
Rozhodovali: Dickinson - Potter, Spence (Škót.)
ŽK: Adang, Gidi, Stojčevski - Peetson, Schjönning-Larsen, 3571 divákov
MŠK Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Rusnák, Adang (46. M. Sauer), Gidi (88. Myslovič), Bari (73. Javorček) – Kaprálik (46. Essomba), Jambor (73. Addo), Ďuriš
FCI Levadia: Vallner – Tur, Heitor, Fomba, Schjönning-Larsen – Peetson, Ainsalu (90.+1. Lepistu) – Agyiri (76. Kirss), Mavretič (90.+1. Vassiljev), Markovskyj (27. Jakovlev) – Bessala (76. Roosnupp)

Domáci začali úvodný duel sezóny svižne a už v siedmej minúte otvoril skóre Dávid Ďuriš. Tlak Žiliny pokračoval, domáci však pálili šancu za šancou, najmä Kaprálikovo zakončenie v páde volalo po góle. Skvelým zákrokom sa však prezentoval Vallner.

Vedúci tím estónskej ligy nastúpil do druhého polčasu o poznanie aktívnejšie, odmenou mu bol gól z kopačky Agyiriho, ktorý využil hrubú chybu žilinskej obrany. Šošoni znervózneli, robili viacero chýb v kombinácii, v závere sa však nadýchli k mohutnému tlaku. O osude zápasu napokon rozhodol Myslovič, ktorý v nadstavenom čase premenil pokutový kop po faule na Essombu.

HLASY PO ZÁPASE:

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "Zo zápasu sme si sami urobili drámu, duel sa od začiatku vyvíjal pre nás veľmi dobre, do polčasu sme mohli vyhrávať 3:0, ak by sme využili svoje šance. Súper v prestávke prestriedal, čo mu pomohlo a podarilo sa mu vyrovnať. Následne sme boli nepresní, v závere sme však mohli dať 2 góly. Sme však radi, že v závere sme využili pokutový kop a do odvety ideme s vedením."

Curro Torres (FCI Levadia): "Myslím si, že môj tím odviedol dnes dobrú prácu s výnimkou úvodných desiatich minút. Odviedli sme tímový výkon, je normálne, že v závere domáci zvýšili tlak. Celkovo sme však hrali dobrý zápas, chlapci chápali čo od nich chcem, vieme, že sa môžeme rovnať rôznym kvalitným tímom. Čaká nás ďalších náročných 90 minút, ukázali sme, že máme svoje kvality a môžeme postúpiť. Máme čas potrénovať, predebatovať si chyby a kvalitne sa pripraviť."