Kozák: "Teším sa na ligu"

štvrtok, 26.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:17

BRATISLAVA (SRO) - Po návrate z Turecka poskytol reprezentačný tréner rozhovor redaktorovi Slovenského rozhlasu Martinovi ŠeďoviPán tréner, boli ste v Turecku, kde sa pripravovalo osem našich ligových tímov z najvyššej súťaže, konkrétne Trenčín, Myjava, Slovan, Trnava, Ružomberok, Podbrezová, Dunajská Streda, Zlaté Moravce. Koľko zápasov ste odsledovali vy a koľko si pozreli vaši spolupracovníci?

"Osobne som videl všetky naše ligové mužstvá v akcii, v spolupráci s asistentom Štefanom Tarkovičom a bol tu aj asistent Pavla Hapala Oto Brunegraf. Videli sme minimálne dva zápasy denne."

Bolo to namáhavé z hľadiska cestovania alebo boli tie zápasy v relatívne malom geografickom priestore?

"Väčšina zápasov sa hrala v Beleku a blízkom okolí, stihli sme si pozrieť okrem zápasov našich tímov aj Duklu Praha, kde hrajú štyria hráči zo Slovenska. Videli sme Liberec, chceli sme si pozrieť Mareka Bakoša, takisto aj Kajrat Almaty, bývalé mužstvo Vlada Weissa, do ktorého prestúpil Tesák. Mali sme to dobre podelené, takže stihli sme toho dosť.

Chcel som vidieť, v akom stave sú slovenské tímy, ako naši hráči reagujú a pôsobia na ihrisku v konfrontácii so zahraničnými mužstvami. Niektoré stretnutia boli veľmi zaujímavé zápasy, hlavne Trenčín so Steauou Bukurešť zniesol prísne kritériá, takisto aj Slovan s Razgradom napriek tomu, že sa skončil bez gólov. Trnava, ktorá sa posilnila, vyzerala veľmi solídne, rovnako ďalší. Ja sa teším na ligu."

Napriek tomu, že slovenské tímy boli v príprave, ešte veľa vecí nemajú dopracovaných a výkony boli nevyrovnané, podarilo sa vám nazbierať nové poznatky?

"Určite áno. Ja som chcel vidieť hráčov, ktorí sú v širšom kádri reprezentácie, aj ďalších mladých hráčov. Škoda, že sa v zápase so Steauou zranil už v desiatej minúte Bero a potom už nenastúpil. Máme dosť starostí s tým, že veľa stabilných hráčov reprezentácie je zranených alebo nehráva pravidelne vo svojich kluboch. Bolo potrebné si urobiť širší záber, pretože musíme byť na všetko pripravení."

Najkomplikovanejšia je situácia s útočníkmi, lebo Adam Nemec v klube nehráva, Martin Jakubko sa ešte pre zranenie ešte nezapojil do prípravy. Zamerali ste sa preto viac na ofenzívnych hráčov?

"Ani nie, pretože tam je viac alternatív. Mňa oveľa viac mrzí, že naša stabilná obrana, ktorá odohrala celú kvalifikáciu - a to výborne - sa rozpadáva. Pekarík nehrá, Škrtel je zranený, Ďurica aj Hubočan sú stále len v príprave, Švento nehrá, Gyömbér je zranený. Preto som trochu nesvoj, ale verím že všetko sa na dobré obráti. Ešte je dostatok času, aby sa hráči dostali do poriadku zdravotne, aby čo najčastejšie hrávali."

Chcete si dať teraz, po tureckej štrapácii, dva-tri dni na vydýchnutie, alebo pred ME už na oddych jednoducho nie je čas?

"Ja som na oddych nikdy veľmi nemyslel. Futbal mám rád a veľa zápasov si pozriem aj teraz cez víkend, aby som mal prehľad o výkonnosti našich hráčov. Teším sa na ME, verím, že aj hráči sa tešia. A preto, aby sme tam dosiahli dobré výsledky, sa musíme čo najlepšie pripraviť."

 


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
Futbal
keywords
SFZ
keywords
Slovenská reprezentácia
keywords
Ján Kozák
keywords
rozhovor
keywords
liga
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči zhodne: Škoda premárnenej šance na tri body, proti Írsku budeme silnejší

08.9.2020 10:26

SR A – V Izraeli remíza, Hapal cíti sklamanie

08.9.2020 01:30

SR A – Erik Sabo: Izraelčania nemajú radi agresivitu. A inkasované góly

07.9.2020 11:52

SR A - Tréner Hapal pred Izraelom: Do bránky Kuciak alebo Rodák

07.9.2020 09:16

SR A – Hrošovský: V Izraeli musíme predviesť lepší výkon ako proti Čechom

06.9.2020 09:40

SR A - Po prehre sa slovenskí reprezentanti zhodli: Česi boli agresívnejší

05.9.2020 18:01

TK Pavla Hapala po zápase s Českom

05.9.2020 10:23

SR A – Tretia prehra s Českom v rade, zaslúžene. Hapal ani nemal čo hodnotiť

06.9.2020 09:30

SR A - Derby s Českom to je rivalita a priateľstvo v jednom

04.9.2020 10:47

SR A - Milan Škriniar pred zápasom s Českom: Do tretice všetko dobré

04.9.2020 09:19

SR A - Pavel Hapal: Verím, že zvládneme zápas aj koronavírus

04.9.2020 09:42

SR A – Reakcia SFZ na situáciu v českom tíme

03.9.2020 11:05

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.