MONACObet liga – Sedmička v Šali, Dolný líder medzi strelcami

Pondelok, 29.4.2024 06:40 | Posledná aktualizácia 29.4.2024 06:40
Futbalisti KFC Komárno rozdrvili Púchov a majú čo oslavovať.
zdroj: facebook.com/ KFC Komárno

BRATISLAVA (SFZ) – Čelo tabuľky a bodové rozdiely sa po zápasoch 27. kola MONACObet ligy nezmenili, keďže Komárno, Prešov i Petržalka svoje zápasy vyhrali. Na konci tabuľky je tiež všetko po starom, keďže Malženice, Dolný Kubín a Spišská Nová Ves zas zhodne remizovali. Samozrejme, tri kolá pred koncom sa môžu spokojnejšie tváriť v Komárne a Malženiciach. Súťaž má nového lídra medzi strelcami, keďže Jozef Dolný z Prešova dal už šestnásty gól.

V sobotu Komárno nadelilo sedem gólov Púchovu, ktorý pritom v strede týždňa porazil doma Prešov. V Šali, kde hrá KFC svoje domáce zápasy, prehrávali Púchovčania už po polčase 0:4. O sedem gólov v sieti Považanov a celkovo už 20. víťazstvo v tomto ročníku MONACObet ligy sa nakoniec podelilo sedem strelcov.

Prešov v Ličartovciach porazil Trebišov (3:2). Hostia vyhrávali 2:1 po góloch Jakuba Škovrana, Jozef Dolný z penalty vyrovnal a Jozef Špyrka dal v závere zápasu z ďalšieho pokutového kopu víťazný gól. Jozef Dolný sa dostal na métu 16 gólov a predbehol ex-púchovského Letenaya (15 gólov). Práve v sobotu oslavoval 30. narodeniny prešovský krídelník Boris Gáll a podarilo sa mu to štýlovo. Prvý gól v zápase padol po jeho centri z rohu a po jeho strele v závere zahral trebišovský hráč rukou, čo viedlo k odpískaniu penalty. „Dostali sme dve facky a mali sme čo robiť, aby sme to dohnali. Dali sme do toho všetko a dosiahli veľmi dôležité víťazstvo,“ povedal Boris Gáll.

Liptovský Mikuláš v Žiline nezachytil úvod zápasu s Petržalkou a už v prvej štvrťhodine prehrával 0:2 po dvoch góloch Lukáša Gašparoviča. Liptáci dokázali streliť kontaktný gól, keď skóroval Andrej Štrba a ukončil solídnu minutáž brankára Pavla Halouska bez inkasovaného gólu – zastavila sa na 385 minútach. Avšak Péter Nagy a Nikita Kelembetv 2. polčase potvrdili výbornú formu Petržalky, ktorá vyhrala už sedem zápasov za sebou. V ďalšom kole MONACObet ligy privíta v sobotu Petržalka Prešov.

Spišská Nová Ves začala zbierať body, tentoraz remizovala s Dolným Kubínom. Na gól domáceho Kamila Zekuciureagoval deväť minút pred koncom Gruzínec Guram Gošteliani. Spišská Nová Ves v štvrtom zápase v rade doma neprehrala, dvakrát vyhrala a dvakrát remizovala. Nič to samozrejme nemení na tom, že Spišiaci sú už v pozícii vypadávajúceho.

Pohronie porazilo nebezpečný Šamorín a v domácom prostredí vyhralo tretí zápas za sebou. Jeho hlavnou postavou bol Peter Mazán, ktorý dal oba góly svojho mužstva a dostal sa už na métu 13 gólov.

Nedeľa nepriniesla šťastie dvom rezervným tímom. Dvadsaťjednotka Slovana podľahla na Pasienkoch myjavskému Spartaku. Žilinčania zas nestačili na Považskú Bystricu, keď prehrali prvý polčas 0:3, pričom dva góly dostali v 44. a 45. minúte. Jeden gól Považskej Bystrice dal Lukáš Slávik, po víkende takisto 13-gólový strelec. „V prvom polčase sme predviedli absolútne odovzdaný, nedôstojný výkon hodný MŠK Žilina, za ktorý sa môžeme hanbiť. Druhé dejstvo už bolo lepšie, museli sme zareagovať, no stále sme boli ďaleko od toho, čo chceme predvádzať,“ povedal asistent trénera Žiliny Peter Galadík

Malženice pred 524 divákmi remizovali s Humenným, keď hrali takmer hodinu v oslabení. Jakub Krajčovič totiž v 32. minúte stiahol unikajúceho Mateja Franka a bol vylúčený. V tom čase Malženice vyhrávali po priamom kope Romana Procházku z 20 metrov. Kmeňový hráč trnavského Spartaka, ktorý sa rozohráva po svalovom zranení, dal výstavný gól. Hostia vyrovnali po návrate z kabín, keď švédsky útočník Nils Ahl pohotovo zakončil. Malženice si pred predposledným Dolným Kubínom udržiavajú sedembodový náskok a ich šanca na záchranu je viac ako solídna.