MUŽI A – Reprezentačný tréner Tarkovič vyrátal straty a nálezy

Posledná aktualizácia 22.3.2021 18:14
Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič na seneckom štadióne počas tlačovky.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič včera počítal prichádzajúcich hráčov z nominačnej listiny na marcový trojzápas a potom predložil sumár novinárom na tribúne seneckého štadióna, síce pod strechou, ale za stáleho a čoraz hustejšieho sneženia. V prvý jarný deň sa začal prvý zraz slovenského národného mužstva.

STRATY. Kapitán Marek Hamšík sa zastavil v hoteli Dolphin, prekonzultoval s lekárom Baťalíkom svoje zdravenie a spoluhráčom povedal, že im bude držať palce. O tejto absencii sa vedelo, tréner pokračoval: “Zmien je veľa.”

Konkrétne: Weiss nedohral v sobotu ligový zápas so Žilinou. “Po konzultácii s doktorom je jasné, že na zápas s Cyprom nebude k dispozícii.“ Lobotku v Neapole zradili mandle, výsledok je rovnaký, na Afroditin ostrov s mužstvom neletí. Zdravotné problémy hlásil aj nováčik Hromada, ten ale do Senca po ligovom zápase Slavie má doraziť.

Zložitá situácia je okolo „Nemcov“ Pekaríka, Dudu a Bénesa. “Nemecké spolkové krajiny zaradili Cyprus medzi červené štáty, čo komplikuje situáciu našich futbalistov. Pekarík mal odobrený štart len v prvom zápase na Cypre, pozícia dvoch ďalších je v tejto chvíli nie úplne jednoznačná. Ja verím, že všetci budú v nominácii. Vrátane Milana Škriniara.“

NÁLEZY.  Už počas víkendu donominoval tréner Holúbeka, pre potvrdenú absenciu Weissa v nedeľu aj Schranza. Na pozrazovom tréningu ešte neboli štyria reprezentanti, podľa harmonogramu príchodov Bero, Hancko a Valjent mali doraziť v noci, Dúbravka v pondelok ráno.
“Je taká doba, je dobré nemať očakávania. Akceptujeme stav a urobíme maximum pre dobré výsledky,“
glosoval Tarkovič daný stav.

OTÁZKA ZLOŽENIA STREDU POĽA. Chýba kapitán Hamšík, vypadol Weiss, hrozí absencia Dudu i Bénesa,  ťažko sa bude skladať rad záložníkov. “Paradoxne, predtým sme hovorili, že v strede poľa máme pretlak, teraz máme problém. Z tých hráčov, ktorí pôjdu na Cyprus, vyskladáme také zloženie, aby sme urobili to najlepšie.“

ŤAŽKÝ CYPRUS. Podľa trénera máme dostatok informácií o prvom súperovi v kvalifikácii MS. “Po výmene trénera možno ťažšie čitateľný štýl, ale stále sú to hráči rýchli, dynamickí, šikovní. Rozhodne Cyprus nepodceníme a aj preto verím v náš úspech,“ povedal Štefan Tarkovič.

HRÁČI SÚ ODHODLANÍ OPTIMISTI

Jakub Holúbek riešil z piatka na sobotu všetky administratívne kroky, aby bol v nedeľu v Senci pri reprezentácii. “Trošku hektické, ale som tu. Je taká doba, že niektorí hráči chýbajú, čo dáva šancu nám, ktorí sú tu.“

Podľa Róberta Maka sú pred nami tri náročné zápasy. On sám sa musel vyrovnať so šesťtýždňovou absenciou pre koronu, je ale pripravený hrať. “Želáme si čo najlepší vstup do kvalifikácie, postup na šampionát by nebol od veci,“ povedal doslova.

Premiérovo je v áčku David Strelec. “Vlado Weiss mi povedal dosť, aj o Cypre. Moje zdravotné problémy sú minulosť, som pripravený hrať,“ zopakoval Makovo odhodlanie.

Verejnosťou designovaný kapitán pri Hamšíkovej absencii Juraj Kucka pobavil vyhlásením, že “ja mám zimu rád,“ hoci stál v trenírkach a na ihrisko padal sneh, potom skonštatoval, že “je zdravý a má veľkú chuť hrať“ a uzavrel to konštatovaním, že “futbal hrajú jedenásti, nie jeden a tak je zodpovednosť na všetkých, pretože dnes sa hrá s každým ťažko.“ S dodatkom, že “verím, že to všetko zvládneme.“

AKTUALIZOVANÁ NOMINÁCIA NA ZÁPAS NA CYPRE
BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Dominik Greif (Slovan), Dušan Kuciak (Lechia Gdansk) 
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Milan Škriniar (Inter Miláno), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Lukáš Pauschek (Slovan), Dávid Hancko (Sparta Praha), Jakub Holúbek (Piast Gliwice)
STREDOPOLIARI: Ján Greguš (Minnesota United), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), László Bénes (FC Augsburg), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio), Jakub Hromada (Slavia Praha), Tomáš Suslov (FC Groningen), Matúš Bero, (Vitesse Arnhem)
ÚTOČNÍCI: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam), David  Strelec (Slovan), Ivan Schranz (FK Jablonec) 

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Štefan Tarkovič
Osoba
Juraj Kucka
Osoba
Róbert Mak
Osoba
Jakub Holúbek
Osoba
David Strelec
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
kvalifikácia MS 2022
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Jirka po stopách Dubovského: V Oviede chcem byť úspešný ako on a futbalovo rásť

21.7.2021 09:12

MUŽI A – Dejiskami kvalifikačných zápasov Ľubľana, Kazaň a Osijek

29.6.2021 08:56

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Hrali sme na hrane našich možností, hráči ukázali charakter

25.6.2021 14:59

Prezident SFZ Ján Kováčik: Mali sme veľké želanie, no po Španielsku ideme domov

24.6.2021 19:46

MUŽI A - Nemilosrdný španielsky účet, pre Tarkoviča najkrutejšia prehra

23.6.2021 23:40

MUŽI A – Vzájomné zápasy Slovenska so Španielskom

23.6.2021 10:08

MUŽI A – Tréner Tarkovič: Proti Španielom nebudeme hrať na remízu

23.6.2021 00:41

MUŽI A – Tréner Štefan Tarkovič: Vždy som mužstvu veril! A verím mu aj proti Španielsku.

21.6.2021 09:19

MUŽI A – Do tretice všetko dobré!

20.6.2021 17:47

MUŽI A – Pred finále E-skupiny: Je čas myslieť dopredu

19.6.2021 15:44

MUŽI A – Škoda prehry so Švédskom z jedenástky, Tarkoviča to mrzí

22.6.2021 11:48

MUŽI A - Vzájomné zápasy Slovenska so Švédskom

18.6.2021 08:37

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.