MUŽI A – Reprezentačný tréner Tarkovič vyrátal straty a nálezy

Posledná aktualizácia 22.3.2021 18:14
Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič na seneckom štadióne počas tlačovky.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič včera počítal prichádzajúcich hráčov z nominačnej listiny na marcový trojzápas a potom predložil sumár novinárom na tribúne seneckého štadióna, síce pod strechou, ale za stáleho a čoraz hustejšieho sneženia. V prvý jarný deň sa začal prvý zraz slovenského národného mužstva.

STRATY. Kapitán Marek Hamšík sa zastavil v hoteli Dolphin, prekonzultoval s lekárom Baťalíkom svoje zdravenie a spoluhráčom povedal, že im bude držať palce. O tejto absencii sa vedelo, tréner pokračoval: “Zmien je veľa.”

Konkrétne: Weiss nedohral v sobotu ligový zápas so Žilinou. “Po konzultácii s doktorom je jasné, že na zápas s Cyprom nebude k dispozícii.“ Lobotku v Neapole zradili mandle, výsledok je rovnaký, na Afroditin ostrov s mužstvom neletí. Zdravotné problémy hlásil aj nováčik Hromada, ten ale do Senca po ligovom zápase Slavie má doraziť.

Zložitá situácia je okolo „Nemcov“ Pekaríka, Dudu a Bénesa. “Nemecké spolkové krajiny zaradili Cyprus medzi červené štáty, čo komplikuje situáciu našich futbalistov. Pekarík mal odobrený štart len v prvom zápase na Cypre, pozícia dvoch ďalších je v tejto chvíli nie úplne jednoznačná. Ja verím, že všetci budú v nominácii. Vrátane Milana Škriniara.“

NÁLEZY.  Už počas víkendu donominoval tréner Holúbeka, pre potvrdenú absenciu Weissa v nedeľu aj Schranza. Na pozrazovom tréningu ešte neboli štyria reprezentanti, podľa harmonogramu príchodov Bero, Hancko a Valjent mali doraziť v noci, Dúbravka v pondelok ráno.
“Je taká doba, je dobré nemať očakávania. Akceptujeme stav a urobíme maximum pre dobré výsledky,“
glosoval Tarkovič daný stav.

OTÁZKA ZLOŽENIA STREDU POĽA. Chýba kapitán Hamšík, vypadol Weiss, hrozí absencia Dudu i Bénesa,  ťažko sa bude skladať rad záložníkov. “Paradoxne, predtým sme hovorili, že v strede poľa máme pretlak, teraz máme problém. Z tých hráčov, ktorí pôjdu na Cyprus, vyskladáme také zloženie, aby sme urobili to najlepšie.“

ŤAŽKÝ CYPRUS. Podľa trénera máme dostatok informácií o prvom súperovi v kvalifikácii MS. “Po výmene trénera možno ťažšie čitateľný štýl, ale stále sú to hráči rýchli, dynamickí, šikovní. Rozhodne Cyprus nepodceníme a aj preto verím v náš úspech,“ povedal Štefan Tarkovič.

HRÁČI SÚ ODHODLANÍ OPTIMISTI

Jakub Holúbek riešil z piatka na sobotu všetky administratívne kroky, aby bol v nedeľu v Senci pri reprezentácii. “Trošku hektické, ale som tu. Je taká doba, že niektorí hráči chýbajú, čo dáva šancu nám, ktorí sú tu.“

Podľa Róberta Maka sú pred nami tri náročné zápasy. On sám sa musel vyrovnať so šesťtýždňovou absenciou pre koronu, je ale pripravený hrať. “Želáme si čo najlepší vstup do kvalifikácie, postup na šampionát by nebol od veci,“ povedal doslova.

Premiérovo je v áčku David Strelec. “Vlado Weiss mi povedal dosť, aj o Cypre. Moje zdravotné problémy sú minulosť, som pripravený hrať,“ zopakoval Makovo odhodlanie.

Verejnosťou designovaný kapitán pri Hamšíkovej absencii Juraj Kucka pobavil vyhlásením, že “ja mám zimu rád,“ hoci stál v trenírkach a na ihrisko padal sneh, potom skonštatoval, že “je zdravý a má veľkú chuť hrať“ a uzavrel to konštatovaním, že “futbal hrajú jedenásti, nie jeden a tak je zodpovednosť na všetkých, pretože dnes sa hrá s každým ťažko.“ S dodatkom, že “verím, že to všetko zvládneme.“

AKTUALIZOVANÁ NOMINÁCIA NA ZÁPAS NA CYPRE
BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Dominik Greif (Slovan), Dušan Kuciak (Lechia Gdansk) 
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Milan Škriniar (Inter Miláno), Martin Valjent (RCD Mallorca), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Lukáš Pauschek (Slovan), Dávid Hancko (Sparta Praha), Jakub Holúbek (Piast Gliwice)
STREDOPOLIARI: Ján Greguš (Minnesota United), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ondrej Duda (1. FC Kolín), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), László Bénes (FC Augsburg), Lukáš Haraslín (Sassuolo Calcio), Jakub Hromada (Slavia Praha), Tomáš Suslov (FC Groningen), Matúš Bero, (Vitesse Arnhem)
ÚTOČNÍCI: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam), David  Strelec (Slovan), Ivan Schranz (FK Jablonec) 

Značky
Autor
Peter Šurin
Osoba
Štefan Tarkovič
Osoba
Juraj Kucka
Osoba
Róbert Mak
Osoba
Jakub Holúbek
Osoba
David Strelec
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
kvalifikácia MS 2022
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Slováci sa v rámci prípravy na Euro 2020 stretnú 1. júna s Bulharskom

31.3.2021 13:01

MUŽI A - Po víťaznom zápase s Ruskom: Ukázali sme, že vieme bojovať za Slovensko

31.3.2021 02:14

MUŽI A – Víťazný odkaz mužstva futbalovému národu, tréner ocenil spôsob, nielen výsledok

01.4.2021 21:07

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Ruskom

30.3.2021 09:47

MUŽI A - Štefan Tarkovič a tím: Rusko je výzva na rehabilitáciu

29.3.2021 21:43

MUŽI A - Hráči po zápase s Maltou: Neospravedlniteľný prvý polčas, v druhom sme nedobehli zameškané

28.3.2021 09:14

MUŽI A – Po druhopolčasovom obrate zlá remíza s Maltou

28.3.2021 09:06

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Maltou

28.3.2021 15:46

MUŽI A - DÁVID HANCKO: Postúpiť by bolo splnenie veľkého sna

27.3.2021 14:52

MUŽI A – Proti Malte bez Haraslína, tréner má o zostave jasno

27.3.2021 13:32

MUŽI A - Hráči po zápase Cyprus - Slovensko: Nula vzadu teší, dopredu sa musíme zlepšiť

25.3.2021 08:40

MUŽI A - Remízový vstup do kvalifikácie je nám málo, tréner priznal trápenie v ofenzíve

25.3.2021 10:51

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.