MUŽI A – Suslov s druhým gólom za Groningen: Moja výkonnosť išla hore

Posledná aktualizácia 23.2.2021 08:31

autor: FC Groningen, zdroj: Facebook FC Groningen

BRATISLAVA (SFZ) – V 82. minúte mu prihral Da Cruz, prvým dotykom si loptu spracoval a posunul do priestoru, druhým dotykom ju vystrelil k vzdialenejšej žrdi a tá zapadla až za bezmocného brankára Heerenveenu Muldera. Tento krásny futbalový moment v nedeľu predviedol slovenský reprezentant Tomáš Suslov, ktorý sa v osemnástich rokoch tešil už z druhého gólu za holandský Groningen.

„Je super, že mi to tam opäť padlo. Z tohto gólu sa veľmi teším, hoci som naň čakal takmer pol roka. Prvý proti PSV som strelil ešte v septembri minulého roka. Za gól budem musieť kúpiť nejakú pochúťku, to je ale príjemná povinnosť,“ povedal na úvod pre futbalsfz.sk stredopoliar Tomáš Suslov. Rodák zo Spišskej Novej Vsi si po góle kľakol, prežehnal sa a zopäl ruky na znak modlitby. „Gól som venoval mojim dvom starým mamám, ktoré zomreli bezprostredne za sebou 8. a 9. februára. Boli moje fanúšičky, verím, že mi budú fandiť aj zhora,“ prezradil 18-ročný futbalista.

Suslov v tomto kalendárnom roku začal za Groningen pravidelne hrávať. Kým do vianočnej prestávky odohral v tejto sezóne v 15 zápasoch 287 minút (57 minút v Holandskom pohári - pozn.), po pauze si pripísal na konto v ôsmich stretnutiach 507 minút. „Som rád, že dostávam viac priestoru a pomáha mi to. Moja výkonnosť išla hore a aj každým odohratým zápasom sa zlepšujem. Zároveň na tréningu dokazujem, že som lepší ako ďalší chalani na mojej pozícii, a preto aj hrávam. Futbal si užívam, na ihrisku sa cítim veľmi dobre. Pre mňa je veľmi dobré, že v takon mladom veku som sa presadil do základnej zostavy takého kvalitného tímu v takej kvalitnej súťaži,“ ozrejmil Suslov, ktorý je so spoluhráčmi z Groningenu na 6. mieste Eredivisie. „Chceme sa prebojovať do internej baráže o Európsku ligu. V Eredivisie si to o play-off Európskej ligy rozdajú medzi sebou tímy na 4., 5., 6. a 7. mieste. Hoci máme ešte rezervu jedného miesta pod nami, ale nižšie už padnúť v tabuľke nechceme. Chceme sa pokúsiť vyšplhať naopak vyššie.“

Gól v čase od 10:30

V Groningene naskakuje Suslov na rôznych ofenzívnych pozíciách, či je to pod hrotom alebo na krídlach. „Viac-menej ma tréner teraz využíva ako podhroťáka, ale na ihrisku mám voľnosť a viac sa pohybujem na pravej strane. Mám tam svoj priestor, môžem tam robiť akcie jeden na jedného, či posielať kolmé prihrávky. V aktuálnom rozostavení sa cítim naozaj dobre,“ priblížil Suslov, ktorý prezradil, aké má ciele vo zvyšku ročníka. „Pred sezónou som si chcel vybojovať miesto v základnej zostave Groningenu, čo sa mi aj podarilo. Takže v ďalších zápasoch chcem pravidelne hrávať, vypracovávať a dávať góly, čím by som pomáhal mužstvu k zisku ďalších bodov.“

Suslov: Nominácia? Je to česť, ale momentálne myslím na to, čo ma čaká najbližšie

Stredopoliar už stihol nakuknúť aj do A-tímu reprezentácie Slovenska, keď v novembri minulého roka bol súčasťou výberu počas trojzápasu proti Severnému Írsku, Škótsku a Česku. V derby dokonca odohral 29 minút. Bude súčasťou menoslovu trénera Štefana Tarkoviča aj v marci, keď sokolov čaká vstup do kvalifikácie majstrovstiev sveta 2022 a duely s Cyprom, Maltou a Ruskom? „Momentálne na to nemyslím. Samozrejme, byť v nominácii, tak to je pre každého futbalistu veľká pocta. Teraz sa však sústreďujem na tréningy a zápasy, aby som podával čo najlepšie výkony za Groningen. Cyprus, Malta a aj Rusku budú nepríjemnými súpermi, lebo každý bude chcieť začať kvalifikáciu víťazstvami. Dôležité bude, aby sme aj my boli v najsilnejšom zložení, mali dobrú formu a boli zdraví. Koho napokon tréner nominuje, to bude už na ňom,“ zakončil Suslov.

Značky
Reprezentácia
Muži A
Osoba
Tomáš Suslov
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Zmena výkopu prípravného zápasu s Rakúšanmi

07.5.2021 11:48

MUŽI A – Hromada o titule so Slaviou: Je úžasné, že sme v lige doposiaľ neprehrali

05.5.2021 17:38

MUŽI A – Tréner Tarkovič po návrate z Petrohradu: O kempe chceme rozhodnúť čo najskôr

04.5.2021 08:53

MUŽI A – Škriniar oslavuje taliansky titul: Je to najväčší úspech mojej kariéry

03.5.2021 14:16

MUŽI A – Hrošovský o triumfe v Belgickom pohári: Víťazstvo chutí výborne

29.4.2021 09:53

MUŽI A – Marek Mintál si vybral slovenskú reprezentáciu

25.4.2021 18:08

EURO 2020 - Hráči po zmene dejiska: Tešíme sa najmä na fanúšikov

23.4.2021 19:45

EURO 2020 – Dejiskami zápasov Slovenska Petrohrad a Sevilla, podľa Štefana Tarkoviča logické rozhodnutie

23.4.2021 19:27

MUŽI A – Asistent trénera Samuel Slovák o marcovom zraze, mládeži i ceste do Windischgarstenu

19.4.2021 12:24

MUŽI A – Schranz s deviatimi gólmi a Jablonec na 2. mieste: Keď sa darí a vyhráva, tak nálada je dobrá

16.4.2021 13:47

MUŽI A – Slováci sa v rámci prípravy na Euro 2020 stretnú 1. júna s Bulharskom

31.3.2021 13:01

MUŽI A - Po víťaznom zápase s Ruskom: Ukázali sme, že vieme bojovať za Slovensko

31.3.2021 02:14

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.