MUŽI A – Tréner Tarkovič už má jasno, kde bude basecamp počas Eura

Posledná aktualizácia 02.2.2021 22:50

autor: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Hoci júnové majstrovstvá Európy sú ešte relatívne ďaleko, tréner slovenských futbalistov Štefan Tarkovič už niektoré otázniky zodpovedané má. Definitívne vie, kde budú mať jeho zverenci základný tábor počas Eura, ale už sa rozhodol aj pre dejisko záverečnej prípravy. Momentálne však rieši najmä marcový zraz, počas ktorého jeho zverenci troma zápasmi odštartujú kvalifikáciu na majstrovstvá sveta, a preto sa veľmi potešil správam, že až štyria hráči zmenili v týchto dňoch klubovú príslušnosť.

„Rozhodnutie o tom, kde nakoniec budeme mať basecamp, sme robili veľmi zodpovedne, preto sa nerodilo ľahko. Aj napriek rôznym reštrikciám v obidvoch krajinách a nie úplne optimálnej situácii vzhľadom na transfery sa nám podarilo vycestovať do Španielska aj do Írska. Pozreli sme si obidve možnosti pre basecamp v Dubline aj v Bilbau. Po pracovných poradách na SFZ a aj na základe zistených logistických možností sme sa rozhodli, že basecamp na Eure budeme mať v Dubline. Do úvahy sme nebrali len hotel a tréningové centrum pre hráčov, ale aj celkovú logistiku, bezpečnosť, priestory pre mediálne služby a celkový marketing. Samozrejme, zavážil aj fakt, že v Dubline odohráme prvé dva zápasy proti Poľsku a Švédsku. Ja pevne verím, že dovtedy bude situácia s epidémiou taká, že fanúšikovia budú môcť fandiť na tribúnach a budú nás môcť prísť podporiť priamo do dejísk zápasov,“ vyjadril sa pre futbalsfz.sk tréner sokolov Štefan Tarkovič s tým, že rozhodnutie o basecampe je už nemenné.

„Čo sa týka prípravy na šampionát, tú by sme chceli absolvovať v Rakúsku. Chceme využiť skúsenosti, ktoré sme nadobudli počas prípravy na EURO 2016 vo Francúzsku. Využijeme tie isté podmienky, podobný model s dvoma prípravnými zápasmi a prípravný kemp budeme mať vo Windischgarstene. Generálku odohráme proti Rakúsku 6. 6. 2021 pravdepodobne vo Viedni,“ pokračoval ďalej Štefan Tarkovič.

Už má aj predstavu, kedy by sa začínal tréningový kemp a kedy by sa odlietalo do Dublinu. „Podrobnú logistiku celej prípravy už máme rámcovo premyslenú, ale do začiatku majstrovstiev Európy je ešte veľmi ďaleko a momentálne je pre nás oveľa dôležitejšie zvládnuť prípravu na marcový zraz, počas ktorého odštartujeme kvalifikáciu na majstrovstvá sveta. Všetky veci, ktoré súvisia s majstrovstvami Európy, budeme riešiť až po marcovom zraze,“ uzavrel túto tému tréner našich reprezentantov.

TARKOVIČ O HOSŤOVANIACH A PRESTUPOCH

Ako už kouč slovenských futbalistov spomenul, momentálne sa zaoberá najmä marcovým zrazom a zápasmi na Cypre a doma s Maltou a Ruskom. Práve preto informáciu o tom, že až štvorica slovenských reprezentantov zmenila v týchto dňoch klub, prijal pozitívne. Denis Vavro ide na hosťovanie z Lazia Rím do španielskeho SD Huesca, rovnako tak László Bénes z Mönchengladbachu do FC Augsburg. Branislav Niňaj prestupuje z holandskej Fortuny Sittard do rumunského Sepsi OSK a prestúpil aj Miroslav Stoch do poľského Lubinu, keď predtým pôsobil v gréckom PAOK Solún.

„Osobne vítam riešenie každého zo spomenutých hráčov. Z môjho uhla pohľadu je prospešné, že hráči, ktorí majú kvalitu a sú v dobrých kluboch, no pravidelne v nich nehrávajú, sa snažia svoju situáciu riešiť tým, že využijú možnosť hosťovania prípadne prestupu. Nový tím je pre každého hráča nová výzva na sebe ešte tvrdšie pracovať, presadiť sa tak, aby pravidelne v klube hrával. Želám všetkým hráčom, ktorí zmenili klub, aby boli hlavne zdraví a aby sa v nových kluboch presadili do základnej zostavy a začali pravidelne hrávať. Náročný klubový program ich preverí, ale hlavne pripraví na ťažký vstup do kvalifikácie MS. Každý hráč, ktorý má pravidelnú zápasovú prax, je istejší, sebavedomejší a dobre pripravený nie len pre klub, ale aj pre reprezentáciu Slovenska,“ uviedol Štefan Tarkovič.

Značky
Autor
Monika Jurigová
Osoba
ŠtefanTarkovič
Osoba
Denis Vavro
Osoba
LászlóBénes
Osoba
Branislav Niňaj
Osoba
Miroslav Stoch
Reprezentácia
Muži A
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Suslov s druhým gólom za Groningen: Moja výkonnosť išla hore

23.2.2021 08:31

MUŽI A – Zreľák o prestupe do Warty Poznaň: Riaditeľ veľmi chcel, aby som prišiel

16.2.2021 18:16

MUŽI A – Niňaj v Sepsi aj s reprezentačným spoluhráčom: Pali mi povedal, že je to seriózny klub

10.2.2021 18:06

MUŽI A – Valjent s Malorkou vedie ligu: Nemám rád veľké vyjadrenia, ale želal by som si...

04.2.2021 16:22

MUŽI A – Vavro a Bénes na záver prestupového obdobia zmenili kluby: Udialo sa to na poslednú chvíľu

03.2.2021 17:18

SÚŤAŽ – Vyžrebovali sme výhercov zaujímavých cien

25.1.2021 14:34

MUŽI A – 6. júna v generálke na Euro 2020 v Rakúsku proti domácej reprezentácii

22.1.2021 09:06

MUŽI A – Boženík naplno trénuje: Prvý zápas? Možno už dnes

20.1.2021 08:39

MUŽI A – Marcové kvalifikačné duely s Maltou a Ruskom v Trnave

19.1.2021 14:02

MUŽI A - Tarkovič: Mentálna príprava je dôležitá súčasť prípravy na výkon

17.1.2021 20:33

MUŽI A – Bero o skvelom vstupe do roku 2021: Padol mi kameň zo srdca

16.1.2021 10:08

MUŽI A – Dúbravka o návrate: Ukázal som, že treba so mnou počítať a to ma teší

14.1.2021 19:44

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.