MUŽI A – Tréner Tarkovič už má jasno, kde bude basecamp počas Eura

Posledná aktualizácia 02.2.2021 22:50

autor: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Hoci júnové majstrovstvá Európy sú ešte relatívne ďaleko, tréner slovenských futbalistov Štefan Tarkovič už niektoré otázniky zodpovedané má. Definitívne vie, kde budú mať jeho zverenci základný tábor počas Eura, ale už sa rozhodol aj pre dejisko záverečnej prípravy. Momentálne však rieši najmä marcový zraz, počas ktorého jeho zverenci troma zápasmi odštartujú kvalifikáciu na majstrovstvá sveta, a preto sa veľmi potešil správam, že až štyria hráči zmenili v týchto dňoch klubovú príslušnosť.

„Rozhodnutie o tom, kde nakoniec budeme mať basecamp, sme robili veľmi zodpovedne, preto sa nerodilo ľahko. Aj napriek rôznym reštrikciám v obidvoch krajinách a nie úplne optimálnej situácii vzhľadom na transfery sa nám podarilo vycestovať do Španielska aj do Írska. Pozreli sme si obidve možnosti pre basecamp v Dubline aj v Bilbau. Po pracovných poradách na SFZ a aj na základe zistených logistických možností sme sa rozhodli, že basecamp na Eure budeme mať v Dubline. Do úvahy sme nebrali len hotel a tréningové centrum pre hráčov, ale aj celkovú logistiku, bezpečnosť, priestory pre mediálne služby a celkový marketing. Samozrejme, zavážil aj fakt, že v Dubline odohráme prvé dva zápasy proti Poľsku a Švédsku. Ja pevne verím, že dovtedy bude situácia s epidémiou taká, že fanúšikovia budú môcť fandiť na tribúnach a budú nás môcť prísť podporiť priamo do dejísk zápasov,“ vyjadril sa pre futbalsfz.sk tréner sokolov Štefan Tarkovič s tým, že rozhodnutie o basecampe je už nemenné.

„Čo sa týka prípravy na šampionát, tú by sme chceli absolvovať v Rakúsku. Chceme využiť skúsenosti, ktoré sme nadobudli počas prípravy na EURO 2016 vo Francúzsku. Využijeme tie isté podmienky, podobný model s dvoma prípravnými zápasmi a prípravný kemp budeme mať vo Windischgarstene. Generálku odohráme proti Rakúsku 6. 6. 2021 pravdepodobne vo Viedni,“ pokračoval ďalej Štefan Tarkovič.

Už má aj predstavu, kedy by sa začínal tréningový kemp a kedy by sa odlietalo do Dublinu. „Podrobnú logistiku celej prípravy už máme rámcovo premyslenú, ale do začiatku majstrovstiev Európy je ešte veľmi ďaleko a momentálne je pre nás oveľa dôležitejšie zvládnuť prípravu na marcový zraz, počas ktorého odštartujeme kvalifikáciu na majstrovstvá sveta. Všetky veci, ktoré súvisia s majstrovstvami Európy, budeme riešiť až po marcovom zraze,“ uzavrel túto tému tréner našich reprezentantov.

TARKOVIČ O HOSŤOVANIACH A PRESTUPOCH

Ako už kouč slovenských futbalistov spomenul, momentálne sa zaoberá najmä marcovým zrazom a zápasmi na Cypre a doma s Maltou a Ruskom. Práve preto informáciu o tom, že až štvorica slovenských reprezentantov zmenila v týchto dňoch klub, prijal pozitívne. Denis Vavro ide na hosťovanie z Lazia Rím do španielskeho SD Huesca, rovnako tak László Bénes z Mönchengladbachu do FC Augsburg. Branislav Niňaj prestupuje z holandskej Fortuny Sittard do rumunského Sepsi OSK a prestúpil aj Miroslav Stoch do poľského Lubinu, keď predtým pôsobil v gréckom PAOK Solún.

„Osobne vítam riešenie každého zo spomenutých hráčov. Z môjho uhla pohľadu je prospešné, že hráči, ktorí majú kvalitu a sú v dobrých kluboch, no pravidelne v nich nehrávajú, sa snažia svoju situáciu riešiť tým, že využijú možnosť hosťovania prípadne prestupu. Nový tím je pre každého hráča nová výzva na sebe ešte tvrdšie pracovať, presadiť sa tak, aby pravidelne v klube hrával. Želám všetkým hráčom, ktorí zmenili klub, aby boli hlavne zdraví a aby sa v nových kluboch presadili do základnej zostavy a začali pravidelne hrávať. Náročný klubový program ich preverí, ale hlavne pripraví na ťažký vstup do kvalifikácie MS. Každý hráč, ktorý má pravidelnú zápasovú prax, je istejší, sebavedomejší a dobre pripravený nie len pre klub, ale aj pre reprezentáciu Slovenska,“ uviedol Štefan Tarkovič.

Značky
Autor
Monika Jurigová
Osoba
ŠtefanTarkovič
Osoba
Denis Vavro
Osoba
LászlóBénes
Osoba
Branislav Niňaj
Osoba
Miroslav Stoch
Reprezentácia
Muži A
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Pred finále E-skupiny: Je čas myslieť dopredu

19.6.2021 15:44

MUŽI A – Škoda prehry so Švédskom z jedenástky, Tarkoviča to mrzí

19.6.2021 14:11

MUŽI A - Vzájomné zápasy Slovenska so Švédskom

18.6.2021 08:37

MUŽI A - Zasiahnutí koronou prijímame švédsku výzvu

17.6.2021 15:20

MUŽI A – Bolo to cítiť, hrali aj jeden za druhého

16.6.2021 12:46

EURO 2020 - Tréner Štefan Tarkovič: Po piatich minútach slávy ďalších dvadsať tvrdej roboty

15.6.2021 20:01

MUŽI A - Proti Poľsku odovzdali maximum a zaslúžene sa radujú

15.6.2021 15:19

MUŽI A – Sokoli na Eure proti Poľsku vzlietli ku trom bodom! Tarkovič si váži, ako sa bijú za Slovensko

15.6.2021 09:49

MUŽI A – Už na poľskú nôtu: Lewandowski v každej debate

12.6.2021 17:11

MUŽI A – Hamšík sa hotuje na Poľsko

11.6.2021 15:19

MUŽI A – Deň druhý: Schranz má chuť na góly

10.6.2021 15:20

MUŽI A – Ojedinelý turnaj je tu, Poľsko máme na dohľad

10.6.2021 14:20

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.