www.futbalsfz.sk

Rakúsky zápisník: Nečakané prekvapenie po skončení tréningu

pondelok, 23.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:14

WINDISCHGARSTEN (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Slovenskú výpravu posilnili Lukáš Tesák, Juraj Kucka a Ján Ďurica


WINDISCHGARSTEN (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Slovenskú výpravu posilnili Lukáš Tesák, Juraj Kucka a Ján Ďurica

Napriek tomu, že prvú polovicu pondelka bolo v programe reprezentácie vyhradené osobnému voľnu, viacerí hráči ho využili na individuálne tréningy na bickyli alebo v posilňovni. Postupne prichádzajú ďalší nominovaní. Už včera poobede prišiel z ďalekého Kazachstanu Lukáš Tesák, ktorý krátko po príchode individuálne trénoval s kondičným trénerom Martinom Rusňákom, čím opravujeme včerajšiu chybnú informáciu, kde sme túto aktivitu pripísali Tomášovi Hubočanovi - ten "zarezával" na bicykli.

 

Tesne pred obedom prišiel Juraj Kucka a chvíľu poobede zasa Ján Ďurica. Neobišli miestnosť kustóda Jána Beniaka, ktorý už mal pre nich prichystanú všetku potrebnú športovú výstroj. Jeho kráľovstvo podrobne zmapoval aj štáb RTVS, pričom reportáž i rozhovor s Jankom Beniakom budete môcť sledovať v zajtrajších Góloch, bodoch, sekundách.

Tesne po obede medzi hráčov zavítal technický riaditeľ Ján Greguš a manažér vzdelávania trénerov SFZ Zsolt Pakusza aby im predstavili postup a možnosti pre získanie ich trénerskych licencií. Hráči, ktorí boli účastníkmi MS V JAR už majú priznanú UEFA B licenciu a môžu získať vyššiu UEFA A licenciu. Hráči, ktorí s odohratými zápasmi v kvalifikácii na EURO 2016 môžu získať UEFA B licenciu. Pre všetkých pripravil technický úsek SFZ viacero odborných publikácií, takže naši hráči môžu štúdiom po večeroch sami zistiť aké náročné štúdium ich čaká.

 

Dnešný poobedňajší tréning sa začal tradičnou spoločnou rozcvičkou. Po nej sa štvorici Kucka, Ďurica, Hubočan, Tesák venoval kondičný tréner Martin Rusňák, zvyšní hráči rozdelení na dve družstvá hrali proti sebe na skrátenom ihrisku. Nečakané prekvapenie prišlo po skončení tréningu. do Windischgarstenu zavítal jeden z najpopulárnejších slovenských interpretov - rapper Majk Spirit aby sa nielen pozdravil s viacerými hráčmi, medzi ktorými má viacero priateľov, ale aby nakrútil zábery do pesničky, ktorú zložil a nahral špeciálne pre slovenských futbalistov chystajúcich sa na EURO. Majk Spirit, vlastným menom Michal Dušička, sa aktívne venoval futbal, keď žiackych a dorasteneckých kategóriách bol brankárom ŠK Slovan Bratislava.

 

Viac fotografií a videí nájdete na Facebooku a Instagrame SFZ.


Viktoria Joríkova
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.