angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SFZ – Zachránili život českého fanúšika počas zápasu

13. Október 2018

TRNAVA (SFZ/pš) - Perfektný rýchly zásah kompetentných ľudí zachránil v sobotu popoludní na trnavskom Štadióne Antona Malatinského život 30-ročného českého fanúšika.

Asi v 40. min zápasu dostal bezpečnostný manažér SFZ Peter France do velína na štadióne hlásenie od usporiadateľskej služby, že v sektore 14 odpadol človek. “Do pár sekúnd bola pri ňom SBS  aj profesionálny tím záchrannej služby FALCK, ktorí na mieste zistili, že muž nedýcha a nemá pulz,“ vysvetlil France neobyčajnú situáciu.
Záchranári pri oživovaní použili aj AED defibrilátor a po krátkej chvíli “sme dostali informáciiu do velína, že muž začal dýchať.“ Následne bol prevezený do nemocnice v Trnave.

“Asi pred dvoma rokmi sme mali podobný incident počas zápasu, jednému priaznivcovi prestal fungovať kardiostimulátor. Vtedy sme spolu s ľuďmi zo záchranky FALCK prepracovali všetky spoločné postupy, ako čo najrýchlejšie reagovať a v sobotu sme aj vďaka tomu zachránili  život človeka,“ pochválil France fungujúcu organizáciu. “ Vďaka patrí profesionálom z FALCK-u a usporiadateľskej službe v Trnave. Potvrdili, že bezpečnosť a zdravie fanúšikov sú pre nás zásadný cieľ pri zabezpečení futbalového zápasu.“

Bezpečnostný manažér SFZ ďalej uviedol, že spoločne s políciou "sme zadržali celkom päť českých priaznivcov, z nich jednu ženu, ktorí použili pyrotechniku v sektore hostí. Na políciu predviedli aj slovenského občana, ktorý zaplatil pokutu za porušovanie verejného poriadku, pretože bol pod vplyvom alkoholu agresívny. Chceme garantovať bezpečné a komfortné prostredie pre všetkých fanúšikov a návštevníkov našich futbalových podujatí,“ uzavrel sobotňajšie popoludnie Peter France.