Slovakia cup 2016: Víťazom USA, Slovensko na 4. mieste

Piatok, 29.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 9.8.2016 18:32

MYJAVA (SFZ/DOMINIKA GREŠŠOVÁ/OLIVER LÁNYI) – Do tretice inkasovalo Slovensko gól v závere zápasu, tentoraz v poslednej minúte a znamenalo to prehru v zápase o bronz, takže na tohtoročnom turnaji obsadili zverenci Milana Malatinského 4. miesto.

Od úvodu zápasu bolo na ihrisku množstvo faulov, prvú dobrú akciu vymysleli Česi v 12. min, šancu však nevyužili. Futbal to zaujímavý nebol , Slováci sa takmer celý prvý polčas bránili a smerom dopredu veľa nepredviedli. Keďže ani bilancia súpera nebola plná striel, z celkového prejavu diváci veľkú radosť nemali.

Na začiatku II. polčasu, po päťnásobnom striedaní v našom tíme, sa dvakrát zažltilo, ale hlavne Slováci pôsobili odhodlanejšie, vyrovnali aj opticky dianie na ihrisku. Za zmienku stojí príchod Mikera, ktorý nahradil zraneného Telnara, ako sa ukázalo v závere zápasu, bol to práve on, kto stanovil výsledok... Od 69. min sme dohrávali bez vylúčeného Baumgartnera, ktorý videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy.

Keď už oba tímy zmierovali s tím, že sa zápas za 80 minút skončí bezgólovou remízou, Malatinského hráči poľavili v koncentrácii a Česi využili núkajúcu sa šancu, spomínaný striedajúci Miker rozhodol o bronzovom stupienku.

Hlasy po zápase

Milan Malatinský (tréner Slovensko „18“) : V priebehu piatich dní sme odohrali štyrináročné zápasy a únava sa podpísala na výkone hráčov v tomto stretnutí, hromadili sme chyby a nepresnosti. Bol to bojovný zápas, s nešťastným koncom pre nás.“

Ľubomír Tupta (kapitán Slovensko ,,18“): „Chceli sme vyhrať, naše plány zrušil gól v poslednej minúte. Život ide ďalej, dúfam, že keď sa s Čechmi najbližšie stretneme, vyhráme.“

Slovensko – Česko 0:1 (0:0)

Góly: 80. Miker
ŽK: Baumgartner, Jánošík - Lingr
ČK: 69. Baumgartner.
R: Čisťakov – Barenčík, Lieskovský – 600 divákov.

Slovensko 18: Vantruba (41. Száraz) – Šušolík (41. Moďoroši), Oravec, Jánošík, Nemček – Lénárt, Krela (41. Baumagartner), Jedinák (78. Halgoš) – Vallo (41. Dubec), Tupta, Kvocera (41. Štefanec).

Česko 18: Čtvrtečka – Holík, Král, Fárek, Rudzan – Smékal (60. Hlavatý), Lingr (60. Breda), Tischler, Čermák (52. Nečas) – Turyna (42. Šašinka), Telnar (52. Miker).

O 7. miesto

(Modranka)

Nórsko – Gruzínsko 4:3 (2:3), góly: 30. a 60 Myre Markus, 33. Knut, 43. William , - 16. Chogadze, 25. Sagrišvili, 39. Megreladze.

O 5. miesto

(Veľký Biel)

Ukrajina – Macedónsko 0:1 (0:1), góly:49. z 11 m Zdravkovski

O 3. miesto

(Myjava)

Slovensko – Česko 0:1 (0:0), gól: 80. Miker.

Finále

(Myjava)

USA – Rusko 2:1 (1:1)

Zápas začal vo vysokom tempe, v prvých 15 minútach padli dva góly. Rusov poslal do vedenia Kuchajev, ktorý v šestnástke spracoval loptu a z otočky skóroval, Američania hneď po inkasovanom góle vyrovnali. Európanov inkasovaný gól nakopol, tím USA držal nad vodou výborný výkon brankára Pulisica

Druhý polčas začal rovnako ako prvý – nechýbali šance, nasadenie, hra sa prelievala zo strany na stranu a divák sa nenudil. Po hodine prebrali iniciatívu Američania a po výbornej akcii Da Silvu sa presadili aj gólom, na jeho technickú strelu nemal brankár nárok. Výkon Rusov upadal a americký tím bol na koni a udražl víťazstvo v tejto edícii Slovakia cupu.

Góly: 13. Kuchaev – 14. Hunsinger, 65. Da Silva
ŽK: 35. Kalugin, 45. Galanin, 70. Tataev – 50. Young, 68. McKennie (81. Vasquez)
R: Michálek – Ferenc, Pozor – 700 divákov

USA 18: Pulisic – Fossey, Motalvo, Barbir, Arellano – De La Torre, McKennie – Da Silva (80. Agu) , Hunsinger (51. Gallardo), Espinoza (41. Young) – Vasquez.

Rusko 18: Maksimenko – Matvijčuk, Tatajev, Kalugin, Lomovitskij– Machatadze – Viznovič, Galanin (48. Kamenščikov), Obliakov, Kuačev (70. Krapuchin) – Čalov.