Slovenská liga v plážovom futbale: najlepší štart mal majster

Pondelok, 29.6.2020 18:20 | Posledná aktualizácia 29.6.2020 19:00
Líder slovenskej ligy v plážovom futbale po prvom turnaji BSC Hustý.
autor: SAPŠ, zdroj: SFZ

HLOHOVEC (SFZ) - V poslednú júnovú sobotu sa v Hlohovci začala slovenská liga v plážovom futbale, nielen ročník 2020, ale liga súťaž. Najviac sa darilo úradujúcemu majstrovi SR (BSC Hustý), ktorý vyhral oba svoje zápasy.

Líder prišiel o bod v stretnutí so Seneckým klubom plážového futbalu, nad ktorým vyhral až v penaltovom rozstrele. V plážovom futbale totiž musí mať každý duel víťaza, teda ak je po troch tretinách riadneho hracieho času nerozhodný stav, nasleduje 3-minútové predĺženie a potom penaltový rozstrel.

V tomto zápasu sa zrodil aj najkrajší gól dňa, dal ho Róbert Hustý na priebežných 1:1. Možno ho vidieť na kanáli sport.video Plážového futbalu Slovensko, kde je uložených všetkých 32 gólov z prvého turnaja a ďalšie momenty zápasov.

Pre fanúšikov osobných zážitkov sa druhý turnaj koná prvú júlovú sobotu, teda 4. 7. v Senci.

link na góly sport.video Plážového futbalu Slovensko

VÝSLEDKY I. TURNAJA ZÁKLADNEJ ČASTI

BS ViOn - BSC Hustý 7:8 (6:2, 1:4, 0:2)
Góly: Letko a Šimonek po 2, Oškerský, Rusiňák, Drahoš - Čarnogurský a Čambor po 3, Hustý 2
HVIEZDY ZÁPASU: 1. Letko, 2. Čarnogurský, 3. Čambor

BSC Hustý - Senecký KPF 6:5 po rozstrele (2:2, 3:1, 0:2 - 0:0, 3:1)
Góly: Hustý 4, Čarnogurský - Hrnčiar 3, Kučera, Ďuriš. Penalty: Lipovský, Čarnogurský, Hustý - Fialek
HVIEZDY ZÁPASU: 1. Hustý, 2. Kučera, 3. Hrnčiar

Senecký KPF - BS ViOn 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: Hrnčiar 2, Fialek - Letko 3, Drahoš
HVIEZDY ZÁPASU: 1. Čejtei (Senecký KPF), 2. Letko, 3. Hrnčiar

Pozn. O hviezdach zápasu rozhodovalo hlasovanie klubov a rozhodcov.