Slovensko U19: Prehra v úvode so Srbskom

Štvrtok, 23.3.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 23.3.2017 22:51

RÜSSELSHEIM NAD MOHANOM (SFZ/ol) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov nezvládla úvodný zápas druhej časti kvalifikácie na ME, tzv. Elite Roundu, prehrala so Srbskom.

RÜSSELSHEIM NAD MOHANOM (SFZ/ol) - Slovenská reprezentácia do 19 rokov nezvládla úvodný zápas druhej časti kvalifikácie na ME, tzv. Elite Roundu, prehrala so Srbskom 0:1.
Zverenci trénera Milana Malatinského prehrali v Rűsselsheime s rovesníkmi zo Srbska, jediný gól zaznamenal v 62. min Jovanovič. Aj keď bol zápas bohatý na strelecké príležitosti na oboch stranách, viac gólov nepadlo, nepriniesla ich ani individuálna kvalita Baumgartnera, Tuptu či Kvoceru.
Do stretnutia nemohol zasiahnuť Herc, ktorého kreativita by nášmu tímu určite pomohla. Hráč Wolverhamptonu si odpykával trojzápasový trest ešte z kvalifikácie. Na ďalší zápas proti Cypru, v sobotu, o 16:00 v Kelsterbachu, však už bude k dispozícii.

SLOVENSKO 19 – SRBSKO 19 0:1 (0:0)
G:
62. Jovanovič.
ŽK: Lénárt.
R: Irrati (Tal.).
SLOVENSKO 19: Vantruba – Kozlovský, Oravec, Šušolík, Majdan – Baumgartner (46. Vallo), Blažek (69. Dubec), Kvocera (79. Štefanec) – Lénárt, Šulek – Tupta.

Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 19):
”Úvodný zápas sme nezvládli výsledkovo. V prvom polčase mali obidva tímy dobré strelecké príležitosti, ktoré zostali nevyužité. Po prestávke sme inkasovali gól z krídelnej akcie, keď sme nepokryli útočníka súpera. Od tohoto okamihu sa hralo v podstate na jednu bránu, snažili sme sa vyrovnať, ale v koncovke sme boli sterilní, šance sme riešili príliš komplikovane a nedôrazne. O dva dni nás čaká zápas proti Cypru, ktorý bude náročný mentálne, aj herne. Cyprus ukázal silu, rozhodujúci gól od Nemecka dostal až v nadstavenom čase...”
Druhý zápas: Nemecko 19 – Cyprus 19 2:1.