angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko U21: Sokolíci na Štrbskom plese

08. Október 2017

POPRAD (SFZ/šat) - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov už na prvú prehru v kvalifikácii o postup na ME 2019 s Islandom (0:2) zabudli. Sokolíci dnes absolvovali prechádzku na Štrbskom plese a s čistou hlavou sa už naplno pripravujú na utorňajší súboj s top favoritom našej skupiny so Španielskom (20.30 h, NTC Poprad).

Galéria

Sokolíci si dnes po raňajkách ešte rozobrali stretnutie s Islandom. Po podrobnom rozbore prvej prehry v skupine sa vybrali zverenci Pavla Hapala na prechádzku na Štrbské pleso, kde už svoje myšlienky začali orientovať na najbližší súboj so Španielskom. “Pred prechádzkou sme rozobrali zápas s Islandom. Popoludní pred tréningom už začíname s predstavovaním najbližšieho súpera, teda Španielska,” naznačil asistent trénera Pavla Hapala, Oto Brunegraf. 

V zápase so Španielskom bude našim trénerom chýbať okrem dlhodobo zraneného Bénesa, Haraslína aj kapitán mužstva Jakub Hromada, ktorý videl v stretnutí s Islandom červenú kartu. “V nominácii sme už neurobili žiadnu zmenu. Nepovažovali sme za potrebné povolávať namiesto Kuba niekoho iného,” vysvetľoval asistent trénera našej 21-ky Oto Brunegraf. 

Našich mladíkov čakajú do zápasu so Španielmi ešte dva tréningy. Aká panuje nálada v tíme sokolíkov? “Nič netrvá večne. Smútok aj hnev po zápase s Islandom pominul. Naše myšlienky už vedú k najbližšiemu súperovi. Po dnešnom poobedňajšom tréningu, nás ešte zajtra čaká, ten predzápasový tréning. V utorok sa už budeme chystať na to, aby sme sa pokúsili urobiť malé futbalové prekvapenie a porazili Španielov,” dodal Brunegraf.

Bude prvýkrát vypredané?

Podľa všetkého bude v súboji so Španielmi vypredané. Stane sa tak prvýkrát v histórii nového štadióna v Poprade. Jeho kapacita je 5700 divákov. Súper našich sokolíkov priletí na Slovensko v pondelok. Španielska výprava by mala pristáť na letisku v Poprade o 13.00 h.