angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO WU17: Naše dievčatá sa rozlúčili s Qualifying round vysokým víťazstvom

20. Október 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat, jf) - Do tretice im to predsa len vyšlo. Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov v treťom zápase kvalifikačného turnaja UEFA Qualifying round konečne zvíťazili. Po nešťastnej prehre so Škótskom 0:1 a Anglickom 0:6, zdolali domáce Lotyšsko vysoko 5:0. Ani to im však nestačilo na postup do Elite round kvalifikácie o postup na ME 2018 W17. 

Lotyšsko - Slovensko 0:5 (0:2)

Góly: 20. a 74. Tejová, 28. Semanová, Gugereová (vl.), Gašparovičová (z pok. kopu)

Rozhodoval: Kateryna Usova (Ukrajina)

SLOVENSKO: Beťková - Miniariková, Planietová, Gašparovičová, Srnková - Nagyová, Mazúchová, Tejová - Semanová, Vaľušová, Kaláberová

Domáce futbalistky hnalo vpred hľadisko. Slovenské reprezentantky však Lotyšsku dali od úvodu na známosť, kto je favoritom tohto stretnutia. Zverenkyne Branislava Petroviča si už v prvom polčase vybojovali dvojgólový náskok. Ten po prestávke s prehľadom zveľadili a zaslúžene získali v našej 2. kvalifikačnej skupine prvé tri body. Našim dievčatám to však na postup do ďalšieho kola kvalifikácie o postup na ME 2018 WU17 Elite round nestačilo.

Tréner SR WU17 Branislav Petrovič: Kvalifikačný turnaj v Lotyšsku nám ukázal našu pripravenosť, slabiny a aj pozitívne miesta v hernom prejave. V prvom zápase so Škótskom (pozn. red 0:1) sme doplatili na slabú efektivitu smerom dopredu. Dostali sme síce náhodný gól a mali sme aj viac z hry, ale nedokázali sme sa presadiť. Druhý zápas s Anglickom bol v réžii súpera, ktorý proti nám dokazoval, že je na inej výkonnostnej úrovni ako my. Posledný zápas bol pre nás po psychickej stránke najnáročnejší. Navyše domáci tím bol podporovaný aj domácim prostredím. Naše dievčatá ho však bezproblémovo zvládli.  Je to síce slabá náplasť, ale aj za to im patrí veľké poďakovanie. Celkovo tento kvalifikačný turnaj hodnotím ako niečo, čo by nás mohlo posunúť ďalej. Bohužiaľ niektoré zranenia hráčok nám obmedzili spôsob nášho herného prejavu. A musíme tiež podotknúť, že tri najlepšie hráčky z tejto vekovej kategórie boli preradené do 19-ky a bolo to podstatne citeľné oslabenie, ale na druhej strane to nebola záruka, že by sme zvládli rozhodujúce zápasy.”

Tabuľka 2. skupiny Qulifying round

1. Anglicko       3  3  0  0  19:0  9

2. Škótsko        3  2  0  1  5:3   6

3. Slovensko   3  1  0  2  5:7  3

3. Lotyšsko      3  0  0  3  0:19 0

Na postup do Elite round nám chýbal jeden gól

Okrem tímov z prvých dvoch najlepších tímov v tabuľke Qualifying round postupuje do ďalšieho kola kvalifikácie o postup na ME 2018 WU17 Elite round aj päť tímov z tretích miest. Podľa postupového kľúča sa však všetkým tímom na tretích miestach anuluje výsledok s posledným tímom tabuľky. Rozhodujúcim postupovým merítkom sa stali vzájomné zápasy s prvými dvomi tímami v jednotlivých skupinách. V 9-tich skupinách, ktoré majú za sebou kompletný zápasový program, ani jeden z tímov z tretieho miesta proti prvým dvom družstvám nebodoval. O konečnom poradí  v mirkotabuľke tretích tímov, tak rozhodovalo skóre, pre ktoré sa naše dievčatá umiestnili na prvom nepostupovom šiestom mieste. V Qualifying round nemá skompletizovaný zápasový program ešte šiesta a jedenásta skupina. Tak, či tak sa nič nemení na tom, že Slovenky do Elite round za žiadnych okolností už nepostúpia.

Postupová mikrotabuľka Qualifying round tímov na tretích miestach

Postupová mikrotabuľka 5-tich najlepších tímov na tretích miestach
1. Grécko                  0:3
2. Turecko                 1:5
3. Azerbajdžan          0:5
4. Wales                   0:6    
5. Ukrajina                1:8    
6. Slovensko             0:7    
7. Bielorusko             0:9    
8. Sev. Írsko             1:11  
9. Bulharsko            0:10    
(Pozn. red.: V tabuľke je uvedené skóre tímov zo súbojov s prvými dvomi najlepšími družstvami v jednotlivých skupinách .)