Slovenský pohár žien – Spoznali sme dvojice 1. kola

Posledná aktualizácia 07.8.2019 14:23
Žreb sa konal za prítomnosti Miroslava Richtaríka a Natálie Látal Mackovičovej.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V Sieni slávy slovenského futbalu vyžrebovali v stredu zástupcovia SFZ 1. kolo Slovenského pohára žien, ktoré je na programe 18. augusta 2019. Do tohtosezónnej edície sa prihlásilo 18 družstiev – desať prvoligových tímov a osem druholigových.

V 1. kole si zmerajú sily len druholigisti a jednu dvojičku FC Petržalka – FK Dúbravka určil regionálny princíp. Zvyšné dvojice, ktoré spojil žreb, tvoria TJ Kovo Beluša – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ŠK Štiavnik – GFC Topľčany, MŠK Považská Bystrica – MFK Ružomberok. „Každé družstvo dostane od sponzora súťaže Demišportu dve zápasové lopty Erima Hybrid match. Navyše tím, ktorý sa prebojuje do 2. kola, získa sadu dresov,“ povedal počas žrebu vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Dvojice 1. kola Slovenského pohára žien.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Úvodné zápasy Slovenského pohára sa odohrajú 18. augusta o 17.00 h. „Pozývam všetkých fanúšikov, aby prišli podporiť svoje favoritky a pohnali ich k výhre a postupu,“ uviedol Richtárich.

K víťazným družstvám z prvého kola sa v druhom pripojí osem tímov z najvyššej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica, Spartak Myjava, NMŠK 1922 Bratislava, FC Nitra, FC Spartak Trnava, MŠK Žilina, FK Poprad a AS Trenčín. V treťom kole sa do súťaže zapoja aj minuloroční finalisti ŠK Slovan Bratislava a víťaz Partizán Bardejov. 

DVOJICE 1. KOLA SLOVENSKÉHO POHÁRA ŽIEN

FC Petržalka - FK Dúbravka
TJ KOVO Beluša - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
ŠK Štiavnik - GFC Topoľčany
MŠK Považská Bystrica - MFK Ružomberok


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Miroslav Richtárik
Súťaž
Slovenský pohár
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.