angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVNAFT CUP - Obhajcu čaká prekvapenie z Liptova

14. Marec 2018

BRATISLAVA (SFZ/MAREK SVÁTEK) - Futbalisti Slovana Bratislava môžu v aktuálnej edícii Slovanft Cupu dosiahnuť už na ôsmy triumf. Na ceste za ním si musia vo štvrťfinále poradiť s Liptovským Mikulášom. Hráči Tatrana však rolu outsidera odmietajú.

Až dosiaľ prekonal Tatran všetky pohárové prekážky. Na jeho štíte ostali Tisovec, Hajnáčka, Dubnica i Zvolen. Lenže Slovan je súperom z úplne iného súdka. Belasí budú hrať navyše v domácom prostredí na Pasienkoch, takže akýkoľvek rezultát, než ako postup Bratislavčanov by sa rovnal neopísateľnej senzácii. Lenže... Takých sme už v pohári zažili mnoho. Pred pár rokmi vyradil Liptovský Mikuláš Duklu Banská Bystrica, získať štvrťfinálový skalp Slovana by bol určite ešte väčší úlovok.

Slovan o tom ale určite nebude chcieť ani len počuť. Veď "belasí" sú najúspešnejším slovenským tímom v pohári. V novodobej histórii sa do finále predrali desaťkrát, z toho sedemkrát zvíťazili. Naposledy vlani, keď vo finále s prehľadom zdolali Skalicu 3:0.

Slovan prehral pohárový duel naposledy ešte na jar v roku 2016 s Trenčínom. Odvtedy ťahá sériu 12-tich víťazstiev v rade. V aktuálnej sezóne vyprevadil tím z hlavného mesta z pohárovej súťaže Nové Zámky, Malacky, Myjavu aj Nitru. Súperi rozhodne nie z kategórie ľahkých prekonali defenzívu Slovana iba dvakrát, naopak Bratislavčania dali dovedna 11 gólov. Darilo sa najmä Róbertovi Vittekovi, ktorý dal v posledných troch pohárových dueloch Slovana až päť gólov.

Pre Liptákov bude duel so Slovanom tohtoročnou súťažnou premiérou, naopak "belasí" majú za sebou už viacero ťažkých duelov. Po vysokej výhre nad Žilinou a tesnom triumfe v Nitre, nasledovala ďalšia konfrontácia Slovana so Žilinou a aj keď tentoraz "belasí" prehrali, tím Martina Ševelu sa na pohár určite skvele pripraví. Zvlášť, keď vezmeme do úvahy fakt, že trénerovi ŠK víťazstvá v pohároch chutia. Dosiahol na ne ako hráč aj ako tréner. S motiváciou zverencov preto Martin Ševela určite problém mať nebude.

Posledný zápas štvrťfinále je na programe dnes o 18.00. 

ZÁPAS SLEDUJTE NAŽIVO