Slovnaft Cup – Spoznali sme dvojice 4. kola

Posledná aktualizácia 01.10.2020 12:31

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Vo štvrtok v Sieni slávy slovenského futbalu vyžreboval zástupca Slovnaftu Martin Rudinský dvojice 4. kola 52. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

„Spoločnosť Slovnaft verí, že je potrebné dlhodobo podporovať tradíciu slovenského športu. Ten je dôležitý pre zdravie spoločnosti a v tomto období ešte viac ako kedykoľvek pred tým,“ povedal na úvod žrebu Martin Rudinský, ktorý pridal aj svojich favoritov v tohtosezónnej edícii: „Keďže som z Novej Dubnice, tak by to mohli byť buď Dubnica nad Váhom alebo Trenčín.“

Duely 4. kola Slovnaft Cupu sa budú hrať na jeden zápas, pred žrebom neplatilo územné rozdelenie klubov na západ – východ a futbalové kluby Fortuna ligy boli nasadené na pozíciu hosťujúceho tímu. Zároveň platilo pravidlo, že tím z nižšej súťaže bude mať výhodu domáceho prostredia.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

V najbližšom kole tak proti sebe nastúpia FC Košice – FK Pohronie, MŠK Slavoj Spišská Belá – MŠK Tesla Stropkov, FK Dubnica – MFK Ružomberok, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Spartak Trnava, MŠK Spišské Podhradie – AS Trenčín, OŠK Bešeňová – KFC Komárno, ŠK Belá – MŠK Žilina, 1. MFK Kežmarok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, TJ Rovinka – MFK Zemplín Michalovce, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – FC Rohožník, FC Slovan Galanta – Slavia TU Košice, FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová, FC Petržalka – FC Pata / FK DAC 1904 Dunajská Streda (dohrávka 3. kola 7. októbra – pozn.), TJD Príbelce – TJ Spartak Kvašov / ŠK Slovan Bratislava (dohrávka 3. kola 7. októbra – pozn.), MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica, ŠK Sásová – ŠKF Sereď.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

„Žreb prebehol z mojej strany bez problémov,“ konštatoval Rudinský a na záver s úsmevom dodal: „Uvidíme, čo na žreb povedia moji kamaráti.“

V žrebovacom osudí sa už nenachádzali dve mužstvá z Fortuna ligy, keď Seničania podľahli hráčom treťoligovej Rovinky 2:3 a Nitrania vypadli s štvrtoligistom z Príbeliec 1:2. Do 4. kola sa neprebojovali ani štyria zástupcovia II. ligy. Popradčania podľahli piatoligistovi ŠK Belá 0:1, Trebišovčania nestačili na treťoligistu MŠK Spišské Podhradie 1:2, Bardejovčania si vylámali zuby na piatoligistovi 1. MFK Kežmarok, s ktorým vypadli až po penaltovom rozstrele 1:1 a 6:7 na 11 m. Púchovčania prehrali s OŠK Bešeňová 1:2, ktorý je účastníkom piatej ligy.

Do tohtosezónnej edície pohára sa prihlásilo 229 tímov.

Dvojice 4. kola Slovnaft Cupu

FC Košice – FK Pohronie
MŠK Slavoj Spišská Belá – MŠK Tesla Stropkov
FK Dubnica – MFK Ružomberok
MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC Spartak Trnava
MŠK Spišské Podhradie – AS Trenčín
OŠK Bešeňová – KFC Komárno
ŠK Belá – MŠK Žilina
1. MFK Kežmarok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
TJ Rovinka – MFK Zemplín Michalovce
OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom – FC Rohožník
FC Slovan Galanta – Slavia TU Košice
FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová
FC Petržalka – FC Pata / FK DAC 1904 Dunajská Streda (dohrávka 3. kola 7. októbra – pozn.)
TJD Príbelce – TJ Spartak Kvašov / ŠK Slovan Bratislava (dohrávka 3. kola 7. októbra – pozn.)
MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica
ŠK Sásová – ŠKF Sereď


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Výsledky 3. kola Slovnaft Cupu

Šurany – Šamorín 1:4
Staškov – Liptovský Mikuláš 3:4
Belá – Poprad 1:0
Slovenské Ďarmoty – Banská Bystrica 0:6
Jakub – Zlaté Moravce-Vráble 1:8
Hurbanovo – Skalica 0:2
Nevidzany – Dubnica 0:6
Rovinka – Senica 3:2
Lokomotíva Košice – Slávia TU Košice 1:2
Spišské Podhradie – Trebišov 2:1
Kežmarok – Bardejov 1:1, 7:6 na 11 m
Spišská Belá – Gerlachov 2:0
Bešeňová – Púchov 2:1
Rimavská Sobota – FC Košice 0:7
Zvončín – Trnava 1:10
Jacovce – Podbrezová 0:4
Melčice-Lieskové – Galanta 0:3
Modra – Komárno 1:6
Rohožník – Malacky 6:1
Rača – Pohronie 0:6
Pavlovce pod Uhom – Stropkov 0:6
Makov – Sereď 1:2
Sásová – Málinec 0:0, 3:1 na 11 m
TJD Príbelce – Nitra 2:1
Veľké Lovce – Lehota pod Vtáčnikom 1:3
Kysucké Nové Mesto – FC Petržalka 4:5
Vranov nad Topľou – Michalovce 1:3
Prešov – Ružomberok 1:4
Radimov – Trenčín 1:2
Oravské Veselé – Žilina 1:1, 3:4 na 11 m
Kvašov – Slovan Bratislava 7. októbra 2020 o 15.00 h
Pata – Dunajská Streda 7. októbra 2020 o 15.00 h

Značky
Súťaž
Slovnaft Cup
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.