angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Správy

SFZ Poďakovanie za život

20. November 2018
TRNAVA (SFZ/pš) – Niet nad ľudský život, aj preto naše ďakujem pre tých, ktorí jeden zachránili.

SR A Kapitán Škrtel: Sme smutní, že sme nedosiahli výsledok, ktorý sme chceli

20. November 2018
PRAHA (SFZ/mr) – Kapitánovi slovenskej reprezentácie po prehratom zápase s Českom 0:1 veľmi do reči nebolo. Uvedomoval si, že slovenskí sokoli cieľ nesplnili. V ďalšej edícii Ligy národov už nebudú figurovať v druhej výkonnostnej divízii, ale spadli do tretej a rovnako tak budú pri žrebe kvalifikácie ME 2020 figurovať nie v druhom koši, ale v treťom. Ako Martin videl súboj s Českom porozprával pre futbalsfz.sk.

SR A - Dúbravka, Pekarík a Hamšík: Nádejná dvadsaťminútovka, po góle Česi hru zavreli

20. November 2018
PRAHA (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy po zápase Ligy národov Česko - Slovensko.

SR A - V Edene to bolo o jednom góle, inkasovali sme ho my a tréner Hapal je sklamaný z výsledku

19. November 2018
PRAHA (SFZ/PETER ŠURIN) – Chceli sme a potrebovali sme v Edene vyhrať, čo aj len 1:0, o výsledku napokon rozhodol skutočne jediný gól, no ten padol do Dúbravkovej brány.

SR 19 Skvelé víťazstvo na záver roka

19. November 2018
RECANATI (SFZ) – V poslednom zápase roka vyhrala reprezentačná devätnástka po výbiornom výkone v Taliansku nad domácim výberom 4:2.

SR A Dávid Hancko: Naše víťazstvo, akékoľvek

19. November 2018
PRAHA (SFZ/PETER ŠURIN) – Naskočil na posledných 11 minút v zápase s Českom a odvtedy post ľavého obrancu v reprezentačnom áčku Dávid Hancko neopustil. Dobrými výkonmi si pýta aj ďalšie štarty, vrátane dnešného proti Česku.

SR 20 Sluka po premiérovom zásahu: Venujem ho rodine a trénerovi Semanovi

19. November 2018
PARCHAL (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Premiérový gól v reprezentačnej kategórii do 20 rokov zaznamenal v nedeľu obranca Branislav Sluka. Ten v 88. minúte strelou k žrdi korigoval stav proti portugalským rovesníkom na 1:2. Po zápase pre futbalsfz.sk opísal, ako sa zrodil jeho presný zásah.

SR A - Pavel Hapal: V Edene chceme vyhrať

18. November 2018
PRAHA (SFZ/PETER ŠURIN) - „Urobím všetko pre to, aby bol slovenský národný tím úspešný,“ povedal na predzápasovej nedeľnej tlačovej konferencii tréner Pavel Hapal.

SR 20 - V odvete tesná prehra s Portugalskom, presadil sa Sluka, tréner Guľa: Chalani mali nezlomnú vôľu

18. November 2018
PARCHAL (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov odohrali v nedeľu odvetné stretnutie proti portugalským rovesníkom. Na Pyrenejskom polostove naši mladíci prehrali aj v druhom prípravnom zápase. V piatok podľahli domácim 1:3, tentoraz bol stav po záverečnom hvizde 1:2.

SR A Rusnák a Greguš sa zhodujú: Zopakovať výkon proti Ukrajine a potvrdiť ho v Prahe

18. November 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalová reprezentácia Slovenska pod vedením nového kouča Pavla Hapala zvládla duel Ligy národov s Ukrajinou. Už zajtra však čaká zverencov českého kormidelníka ďalší náročný zápas v Česku. Na udržanie v B divízii novej súťaže musí Slovensko bodovať naplno. Strelec gólu do ukrajinskej siete Albert Rusnák i Ján Greguš vedia, čo našich čaká.

SR A Juraj Kucka: Videl som, ako lopta dopadla do bránky, ale v boku ma pichlo a som vedel, že nedohrám

17. November 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Juraj Kucka sa tešil, že dostal od trénera Pavla Hapala šancu proti Ukrajine hneď od úvodných minút aj preto, že v tureckom Trabzonspore pravidelne nehráva. A futbal mu chutil, no len necelých tridsať minút. Po tom ako strelil náš druhý gól, skončil na trávniku s bolestivou grimasou a odnášali ho na nosidlách. Dnes, na druhý deň po stretnutí musel absolvovať vyšetrenie magnetickou rezonanciou. A ako dopadlo povedal pre futbalsfz.sk lekár tímu Zsolt Fegyveres.

SR 20 Herca potešila kapitánska páska, mrzí ho však prehra

17. November 2018
ALGARVE (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí reprezentanti do 20 prehrali v piatkovom prípravnom zápase s Portugalskom 1:3. Ukázali však, že tento súper, ktorý bol majstrom Európy do 17 a 19 rokov, má svoje slabiny a keď sa na neho zatlačí, robí chyby. Do nedeľnej odvety idú hráči s jasným cieľom, ktorým je lepší výsledok.

SR A - Ohlasy hráčov na víťazstvo s Ukrajinou: Výhra teší, teraz ju potrebujeme potvrdiť v Česku!

17. November 2018
TRNAVA (SFZ/lup, pz) - Hlasy po zápase Ligy národov Slovensko - Ukrajina.

SR A - Parádne víťazstvo v Hapalovej premiére, tréner chváli celé mužstvo

16. November 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Premiéra trénera Pavla Hapala na slovenskej reprezentačnej lavičke vyšla parádne, nad Ukrajinou vyhralo ním vedené mužstvo po dobrom výkone 4:1.

SR 20 - V prvom prípravnom stretnutí triumf Portugalska, Guľa: Bola to vynikajúca previerka

16. November 2018
PARCHAL (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí futbalisti do 20 rokov prehrali v piatkovom prípravnom stretnutí nad rovesníkmi z Portugalska 1:3. Bol to prvý z dvojice zápasov sokolíkov proti tomuto súperovi. Odveta je na programe v nedeľu o 18.00 SEČ.

SR A - S Ukrajinou v siedmich zápasoch jedna výhra, tri remízy a tri prehry

16. November 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Sumár vzájomných zápasov Slovenska s Ukrajnou.

SR A - Lukáš Tesák o Ukrajincoch: Uverili tomu, čo od nich chce Ševčenko

16. November 2018
BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Okúsil futbalový život v Rusku, Bielorusku, Kazachstane aj na Ukrajine. Práve proti národnému mužstvu posledne menovanéj krajiny dnes nastúpi Slovensko v zápase Ligy národov. Lukáš Tesák, ktorý si naposledy obliekol reprezentačný dres pred dva a pol rokom, si napríklad pripomenul, aké to bolo hrať proti Andrijovi Ševčenkovi.

Úradná správa SFZ č. 20 zo dňa 16. 11. 2018

15. November 2018
BRATISLAVA (SFZ) - Úplný a záväzný text úradnej správy Slovenského futbalového zväzu

SR 20 Tréner Guľa pred prvým zápasom v Portugalsku: Priorita je podať kvalitný výkon

15. November 2018
ALGARVE (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov nastúpia v piatok od 18.00 SEČ na prvé z dvojice prípravných stretnutí proti rovesníkom z Portugalska. Pred zápasom tréner Adrian Guľa prezradil cieľ, s akým pôjdu jeho zverenci do tohto súboja.

SR A Pavel Hapal: Verím, že Lobotka bude pripravený

15. November 2018
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ŠURIN) – Ďalšia premiéra trénera Pavla Hapala pri slovenskej reprezentácii: v mieste, kde má rozložený svoj hlavný prípravny tábor, absolvoval prvú predzápasovú tlačovku.