SR 15 – Druhé víťazstvo na turnaji, tentoraz nad domácimi

Streda, 29.5.2019 19:35 | Posledná aktualizácia 30.5.2019 15:11

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

EERIKKILÄ (SFZ)  - V druhom zápase na Turnaji 4 krajín dominovali sokolíci herne aj výsledkovo, domácich zdolali 1:0 po veľmi dobrom výkone.

Veľmi silný vietor, ktorý fúkal celý zápas, v I. polčas tlačil dopredu domácich. Naši však umne pokryli priestor a šikovne využívali každú možnosť na ofenzívu, tesne pred prestávkou sa Laczovi podarilo upratať loptu do fínskej brány. Po návrate zo šatní, nielen pre podporu vetra, Slováci jasne herne dominovali, prakticky celý hrací čas odohrali na súperovej polovici, vypracovali si veľa šancí na zvýšenie tesného náskoku. Nastrelili dvakrát žrď, ďalšie dve šance nepriniesli gól v bráne Vuoriho. Aj tak si však po 80 minútach sokolíci pripísali druhé a zaslúžené víťazstvo.

Tretí zápas odohrá slovenská pätnástka v piatok 31. mája o 11.00 h.

FÍNSKO 15 – SLOVENSKO 15 0:1 (0:1)
Gól:
40. Lacza.
ŽK: Ovšonka.
Rozhodovali: Matilainen – Kurki, Kettunen (všetci Fínsko) – 92 divákov..
SLOVENSKO 15: Lapoš – Szolgai (72. Gajdoš), Ovšonka, Kachnič, Záhradník (41. Jaššo) – Lupták (66. Sauer), Svetlík (66. Šuľák), Javorček (76. Nemček) - Bortoli, Griger (72. Juritka), Lacza (41. Mišovič, 57. Úradník). Tréner: Martin Žamba.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 15): “Za výkon v tomto zápase si hráči zaslúžia absolutórium. Od 1. minúty sme predviedli kolektívny výkon, súdržný, chlapci makali jeden za druhého. Nám gólovo vyšla jedna krídelná akcia tesne pred prestávkou. V II. polčase sme výrazne navýšili počet gólových príležitostí, hoci sme už náskok nezveľadili, som s hrou pokojný.“

DRUHÝ ZÁPAS: Poľsko 15 – Maďarsko 15 4:1.