SR 15 - Tento turecký med nám nechutil

Utorok, 13.11.2018 13:20 | Posledná aktualizácia 13.11.2018 14:50

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Ani v treťom jesennom zápase nestrelila slovenská pätnástka svojmu súperovi gól, tentoraz podľahla výrazným rozdielom Turecku 0:6.

O výsledku sa rozhodlo už do prestávky, súper od Bosporu svoju hernú a pohybovú dominanciu podložil štyrmi gólomi v rozpätí dvadsiatich minút. Prvá polovica I. polčasu bola vcelku vyrovaná, akonáhle sa však Turci dostali do vedenia, ich futbalová prevaha bola čoraz očividnejšia. Lepšia technika, vyššia rýchlosť v myslení aj konaní, výraznejšie sebavedomie sa preniesli aj do skóre, pretože sokolíci ostali akoby primrznutí a nebolo to len citeľným jesenným chladom.

Veľké prestriedanie cez prestávku prinieslo na pohľad desať herne vyrovnanejších minút, potom však chytil gólové opraty do rúk Kabadayi a len málo chýbalo, aby si pripísal hetrik v reprezentačnom drese. Gól na 0:6 po spolupráci s Burakom bol parádnou ukážkou mládežnickeho moderného futbalu, v ktorej sa snúbila technika, vtip a efektivita dvoch talentovaných hráčov.

Sokolíci sa usilovali až do konca zápasu aspoň o čestný gól, najbližšie k nemu mal Griger, ale z bezprostrednej blízkosti loptu za Tunaliho nepretlačil. Možnosť napraviť si kredit budú mať maldí Slováci vo štvrtok v odvete, hrá sa v NTC Senec od 11:00.

SLOVENSKO 15 - TURECKO 15 0:6 (0:4)
20. Bostan, 30. Türk, 33. vlastný Jaššo, 40. Burak, 51. a 72. Kabadayi.
Rozhodoval: Choreň - Henček, Lauer - 270 divákov.
SLOVENSKO 15: Lapoš (41. Hrdina) – Nemček, Karafa (41. Mičuda), Jaššo, Tóth (41. Kurej) - Gajdoš (41. Koóš), Bednár (78. Sauer), Kukulský (41. Bujnaček) - Bortoli (41. Mišovič), Repa (68. Kachút), Úradník (55. Griger). Tréner: Peter Štefaňák.
TURECKO 15: Tunali - Harun Can, Kök (64. Kaburga), Tintis (57. Sebelek) - Yilmaz (41. Cemal), Cagliyan, Edilman (70. Dogukan), Kabadayi - Türk (56. Özpolat), Burak - Bostan (41. Tutar). Tréner Mehmet Hacıoğlu.

PETER ŠTEFAŇÁK (trener SR 15): “Výsledok je krutý, počas zápasu boli pasáže, v ktorých naša hra zniesla solídne kritéria, určite polovica I. polčasu a vstupná desaťminútovka po prestávke. Výsledkovo nás zrážajú individuálne chyby, na medzinárodnom fóre nás súperi za ne trestajú a Turci priam katovali. Na ich strane bola kvalitnejšia futbalová technika a dôraz, čo je prejav vyššieho sebavedomia týchto hráčov. Zahrali si všetci naši hráči a postupne si mapujeme šírku možností v tejto vekovej kategórii.“