SR 16 – Jasné predšibačkové víťazstvo vďaka prebudenej efektivite

Štvrtok, 18.4.2019 13:55 | Posledná aktualizácia 18.4.2019 15:20

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

STARA PAZOVA (SFZ) – V druhom zápase na turnaji Development cup vyhrala slovenská šestnástka nad Ekvádorom jednoznačne 4:1.

Juhoameričania predviedli iný štýl futbalu ako Srbi v prvom zápase, hoci tiež ovládali šikovne loptu, ale viac vsádzali na individuálny futbal. Sokolíci umne kontrovali kolektívnym výkonom, pridali na dôraze v šestnástke a konečne sa u nich prebudila efektivita. Po dvoch našich strelených góloch dokázal súper ešte do prestávky znížiť, ale zodpovedná a dôsledná hra Slovákov po prestávke viedla k navýšeniu náskoku po pených akciách a bezpečnému víťazstvu.

Tretí zápas na turnaji odohrajú Slováci v sobotu 20. apríla proti Španielsku s výkpomo o 12:15.

EKVÁDOR 16 – SLOVENSKO 16 1:4 (1:2)
Góly SR:
17. Jambor, 31. Sečanský, 54. Prachar, 78. Božík.
SLOVENSKO 16: Novák – Mičák (46. Kopásek), Szalma, Hečko (46. Mazanovský), Kukuč – Kušnír (76. Urgela), Sečanský (67. Karhan), Jambor (67. Božík) – Macejko (67. Kotlár), Prachar (76. Kudlička), Belko (55. Demitra). Tréner: Branislav Fodrek.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 16): “Je to vynikajúci výsledok a zaslúžil sa oň celý tím zlepšeným výkonom v porovnaní s úvodným stretnutím turnaja. Boli sme aktívnejší počas celého zápasu, mali sme dianie pevne v rukách a podstatné bolo, že sme konečne premenili vypracované šance. Víťazstvo o tri góly je výrazne, ale nebolo ľahké ho dosiahnuť. Odrazilo sa však v ňom naše zlepšenie hry v obrane aj v útoku.“

DRUHÝ ZÁPAS: Srbsko 16 - Španielsko 16 1:1, 4:3 na 11 m.