SR 16 – Pri vstupe do turnaja remíza s Chorvátskom

Piatok, 30.11.2018 14:20 | Posledná aktualizácia 5.12.2018 10:34

ŠEFAIM (SFZ) – V prvom zápase na Zimnom turnaji v Izraeli remizovala slovenská šestnástka s chorvátskymi rovesníkmi 2:2.

Vo veľmi dobrom zápase gólovo vyšiel sokolíkom lepšie II. polčas, otočili stav z 0:1 na 2:1, náskok si však udržali len šesť minút. Ešte v nadstavenom čase mohol o našom víťazstve rozhodnúť Jambor, ale veľkú šancu nepremenil.

Druhý zápas na turnaji odohrá slovenská šestnástka v nedeľu 2. decembra o 14:00 v Šefaime.

CHORVÁTSKO 16 – SLOVENSKO 16 2:2 (1:0) Góly: 10. Šaranič, 59. Šimič – 51 z 11 m  a 53. Božík. Rozhodoval: Rusrush Maged (Izrael). CHORVÁTSKO 16: Zadro – Vukman, Brekalo, Pelivan (37. Miloševič), Vujnovič, Išlič, Kanižaj (66. Ivanovič), Šaranič (52. Tomič), Lača, Krolo, Bilič. Tréner: Petar Krpan. SLOVENSKO 16: Baláž – Kopásek, Mazanovský, Mičák, Kukuč – Kušnír (41. Jambor), Sečanský (41. Karhan), Šnajder – Demitra (69. Boledovič), Veliký (41. Božík), Bombík (78. Urgela). Tréner: Branislav Fodrek.

HLAS PO ZÁPASE BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 16): “Bojovný zápas, chlapci vložili do neho veľa obetavosti a celé srdce. Súper bol výborný, vypracoval si šance, my rovnako, možno sme mali o jednu-dve viac. Škoda, že sme neudržali dlhšie náskok 2:1, potom aj pri nerozhodnom stave hrali oba tímy na víťazstvo a mali na to príležitosti. Nedali sme my ani Chorváti, remízu považujem za zaslúženú. A s výkonom tímu som spokojný.“

Druhý zápas: Izrael - Bielorusko 2:0.