SR 16 – Tím ukázal silu a v závere zápas so Srbskom otočil

Utorok, 5.11.2019 17:30 | Posledná aktualizácia 5.11.2019 18:46

autor: Vladimír Dančík, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia do 16 rokov vyhrala prvý z dvojice prípravných zápasov so Srbskom na ihrisku MOL Academy v Dunajskej Strede 2:1. Odveta je na programe vo štvrtok o 11.00.

Zverenci trénera Mareka Bažíka prehrávali už v 4. minúte, keď srbskí futbalisti vytiahli brankára Vasiľa na pravú stranu a Milosavič skóroval do prázdnej bránky.

V daždivom počasi sa však naši z gólu otriasli a šancu vyrovnať mal v 12. minúte Javorček, no jeho pokus srbský brankár vyrazil. Po polhodine to skúšal krásnou strelou Sauer, ale opäť sa predviedol gólman hostí, ktorý vytlačil loptu na roh. Ešte pred koncom polčasu mal príležitosť Prokop, ale zostala nevyužitá.

Veľkú šancu mal v úvode druhého polčasu Kachnič, keď ho prihrávkou cez šestnástku našiel Repa. Lopta sa však odrazila od brvna do zeme, no gól z toho nebol. O chvíľu nato mohol skórovať spomínaný Repa, keď sám ušiel srbskej obrane, vytiahol si brankára, ale loptu mieriacu do bránky zastavil obranca.

Vyrovnanie prišlo v 74. minúte po rohovom kope. Loptu stlmil Kachnič a posunul do pokutového územia kapitánovi Šuľákovi, ktorý skóroval. O pár sekúnd mohol našich poslať do vedenia Sauer, no brankár bol na správnom mieste. Víťazný gól napokon prišiel v poslednej 80. minúte, keď Bortoli krásnym centrom našiel Záhradníka a ten volejom uzavrel na 2:1 pre slovenský tím.

SLOVENSKO 16 – SRBSKO 16 2:1 (0:1)
74. Šuľák, 80. Záhradník – 4. Milosavič.
ŽK: Radojevič, Cvetkovič, Djurdjevič.
Rozhodoval: Chromý (SR)
SLOVENSKO 16: Vasiľ – Mičuda, Bagín, Kachnič, Fatona – Sauer, Šuľák, Javorček (72. Kukulský) – Martin Repa (72. Záhradník), Hroza (60. Juritka), Prokop (60. Bortoli). Tréner: Marek Bažík.
SRBSKO 16: Davidovič – Cvetkovič, Radojevič, Djurdjevič, Nikolič, Spasojevič (59. Bazdar), Stojanovič, Lazetič, Brajič (59. Stjepanovič), Kabič (55. Gluščevič), Milosavič (49. Petkovič). Tréner: Saša Ilič.

MAREK BAŽÍK (tréner SR 16): „Víťazstvo nás veľmi teší, keďže sme mali za sebou dvojzápas s Čechmi (dve prehra – pozn. aut.).  Chceli sme sa pripraviť na Srbov, vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Zápas bol veľmi otvorený, s veľkým počtom šancí na oboch stranách. Niektoré veci nás potešili, ale boli tam aj také, na ktorých musíme popracovať. Najviac ma teší, že sme výsledok dokázali otočiť, chalani ukázali veľkú dávku charakteru, hrali a makali do konca. A tí, čo prišli počas zápasu, hru oživili.“