SR 16 – Víťazná premiéra trénera Fodreka

Utorok, 18.9.2018 16:20 | Posledná aktualizácia 19.9.2018 07:03

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V prvom medzištátnom zápase trénera Branislava Fodreka na lavičke šestnástky jeho zverenci zvíťazili nad rovesníkmi z Čiernej Hory 2:1.

Obojstranne živý futbal, behavý, plný mladíckeho elánu mal spočiatku jeden futbalový problém – napriek evidentnej snahe pri streľbe nevedeli hráči trafiť medzi žrde. Našim nepomohli ani tri rohy za sedem minút, ani priamy kop v 10. min, ktorý kopol Kušnír veľmi dobre, ale minul bránu o pár decimetrov. A keď Tomík dostal loptu za brankára, na čiare zastúpil gólmana stopér... Na druhej strane ukazoval hrotový útočník Mijovič, že z neho môže byť nebezpečná zbraň, trikrát zahrozil, ale rovnako ako naši nepotykal si s presnosťou. Možno preto logicky odklial bránu vlastný gól. Po dlhom aute Kukuča šiel Tomík do súboja s brániacim Roganovičom a ten nešťastne brnkol do lopty, ktorá sa zakotúľala pri opačnej žrdi do siete. Trenčiansky útočník dostal chuť, jeho ďalšiu gólovú strelu z 10 m Ivezič kryl a skóre sa menilo po tom, ako Kukuč vyzval Kudličku na prienik do šestnástky, tam ho skolil Pejovič a pískal sa pokutový kop. Kušnír si poradil ako skúsený matador – 2:0. Ale nebolo po zápase. Černohorci, verní svojmu naturelu, zaútočili, najprv zobral Žúrek loptu v čistej šanci Nurkovičovi z kopačky, potom si však Mijovič našiel správny uhol a krížnou strelou znižil.
Hostia sa nevzdávali nádeje na lepší výsledok ani po prestávke. Hneď na začiatku II. polčasu mal po rohovom kope obrovskú šancu nestrážený Roganovič, ale z troch krokov poslal loptu vedľa. O desať minút kopali priamy kop, Bakičov pokus k žrdi však Žúrek vyrazil mimo brány. Naši odpovedali rovnako dobrou strelou Kukuča z rovnakej štandardky, ale tiež len po ruky brankára.
Rozpútal sa boj o výsledok, chlapci z oboch tímov šli do  každého súboja s plným nasadením, takže si zabehali aj lekári s masérmi a v 62. min sa oprel do lopty Rastoder po rýchlom výpade hostí, jeho strela šla len tesne nad. Ďalšiu šancu pripravil Šekularac, keď obohral dvoch našich brániacich, naservíroval Nurkovičovi, ale vynikol Žúrek. Nestratila sa ani dvojica Kopásek – Spáčil, po dobrej finálke nasledovala šikovná strela, ale vedľa. Jednogólový rozdiel v skóre nútil hráčov vydať zo seba maximum až do konca zápasu vrátane trojminútového nadstavenia, naši si v ňom náskok ustrážili aj vďaka skvelému zákroku Žúreka pri príležitosti Djukiča, a tréner Fodrek vykročil na reprezentačnú dráhu víťazným krokom.

SLOVENSKO 16 – ČIERNA HORA 16 2:1 (2:1)
21. vlastný Roganovič, 33. z 11 m Kušnír – 36. Mijovič.
Rozhodoval: Chromý – Borsányi, Štofík (všetci SR) – 130 divákov
SLOVENSKO 16: Žúrek – Kopásek, Mazanovský, Mičák, Kukuč – Kušnír (67. Spáčil), Šnajder, Kudlička (67.  Sečanský) – Demitra (76. Hasoň), Tomík (56 Jambor), Kotlár. Tréner: Branislav Fodrek.
ČIERNA HORA 16: Ivezič – Božovič, Roganovič, Pejovič, Dinovič – Dašič, Vujačič – Šekularac (69. Vukovič), Bakič (69. Djukič), Nurkovič – Mijovič (47. Rastoder). Tréner: Obren Sarič.

BRANISLAV FODREK (tréner SR 16): “Väčšinu zápasu sme mali pod kontrolou, preto si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené. Dvadsať posledných minút, keď mali navrch Černohorci, nám ukázalo naše rezervy, máme na čom pracovať. Už cez prestávku sme reagovali na niektoré naše nedostatky v hre, ale pri celkovom pohľade na zápas môžem povedať, že som spokojný.“