SR 17 - Na turnaji v Minsku druhé víťazstvo na nulu

Utorok, 22.1.2019 16:00 | Posledná aktualizácia 23.1.2019 08:43

autor: BFF, zdroj: SFZ

MINSK (SFZ) – Aj v druhom zápase turnaja Development cup 2019 v Minsku slovenská sedemnástka vyhrala, opäť 2:0 ako v prvom zápase, tentoraz nad Ukrajinou.

Rozhodla efektívna päťminútovka v I. polčase, dva góly v 14. a 19. minúte. Najprv sa úspešne skončila akcia z pravej strany, Lackov center priťukol Sabo Gomolovi, ktorý si vylepšil streleckú pozíciu a krížnou strelou skóroval. Náš náskok potvrdil efektívny Sabo (na titulnej fotografii) po výbornom nabehnutí a výskoku na center z rohového kopu.

Až do konca stretnutia pôsobili sokolíci veľmi celistvo, súdržne, ich výkon sa páčil. A hoci sa už stav nezmenil, ďalšie víťazstvo na nulu zvýraznilo ambície nášho tímu na dobrý konečný výsledok na turnaji.

Tretí zápas v skupine čaká sedemnástku vo štvrtok  24. januára o 10:05 proti rovesníkom z Bulharska.
Ďalšie dve stretnutia budú nasledovať podľa umiestnenia v skupine.

UKRAJINA 17 – SLOVENSKO 17 0:2 (0:2)
14. Gomola, 19. Sabo.
ŽK: Rosenberger.
Rozhodoval: Lobanov (Bielorusko)
Slovensko 17: Chudík -  Lacko, Leitner, Gábriš, Kohút - Gomola (77. M. Novák), Palacka,   Veselovský (68. Hornyák) - Rosenberger (41. Szetei), Sabo (60. Matoš), Buchel (60. T. Kubík). Tréner: Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Som rád, že sme Ukrajincom vrátili prehru z Bannikovovho memoriálu. Teší ma hlavne dobrý výkon, kompaktný v obrane i v útočnej fáze. Šancu dostali ďalší desiati hráči z kádra a potvrdili, že majú reprezentačný formát. Teraz sa musíme nachystať na tretí zápas v skupine, chceme postúpiť z 1. miesta.“

Druhý zápas C-skupiny: Bulharsko 17 – Litva 17 1:1.