SR 17 - Po skvelom obrate víťazstvo nad Belgickom

Štvrtok, 14.2.2019 06:30 | Posledná aktualizácia 14.2.2019 13:55

autor: SFZ

MARBELLA (SFZ) - V prvom z dvoch prípravných zápasov na výjazde do Španielska vyhrala slovenská sedemnástka nad belgickými rovesníkmi 3:2.

Dokonalý obrat zavŕšili sokolíci pred koncom zápasu, v 86. minúte rozhodol Kaprálik o našom víťazstve. Vyše hodiny mali výsledkovo navrch mladí „červení diabli“, na konci prvého a v prvej časti druhého polčasu dvakrát prekonali Belka. Veľké srdce, vôľa, odhodlanie a skutočné futbalové kvality Bažíkových zverencov sa však v záverečnej štvrtine stretnutia prejavili naplno. Dve minúty po druhom inkasovanom góle dosiahli kontaktný gól a do ďalších 120 sekúnd už bolo vyrovnané! V parádnom futbalovom finiši potom predviedli sokolíci ďalšiu efektnú aj efektívnu akciu so spomenutým Kaprálikovým gólom a po konečnom hvizde rozhodcu vytryskla slovenská nefalšovaná mladícka futbalová radosť!

Druhý zápas v Marbelle čaká sedemnástku v sobotu 16.2. so začiatkom o 15:30 proti Poľsku.

BELGICKO 17 - SLOVENSKO 17 2:3 (1:0)
45+. a 68. Engolo - 70. Mojžiš, 72. Suslov, 86. Kaprálik.
ŽK: Nebyla.
SLOVENSKO 17:
Belko - Tandara, Leitner, Capko, Javorček - Hornyák (81. Gomola), Nebyla, Mojžiš - Szetei (64. Repa), Matoš (64. Kaprálik), Suslov (86. Majkút). Tréner: Marek Bažík.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Bol to obojstranne nadpriemerný mládženícky medzištátny zápas, ktorý v niektorých fázach spĺňal kritéria dospelého futbalu, ťažký pre tímy najmä po fyzickej stránke. Väčšina našich chlapcov podala nadštandardné výkony. Najviac ma teší fakt, že sme ukazali veľký charakter, lebo sme dokázali zvrátiť zlý vývoj zapasu, otočili sme stav, keď sme prehrávali už 0:2 “