SR 17 – Prvý krok po korone - remíza

Posledná aktualizácia 17.8.2020 08:37

autor: PETER TÓTH, zdroj: SFZ

NEDELIŠČE (SFZ) – V prvom stretnutí po tom, ako koronakríza prerušila medzinárodný zápasový styk, remizovala reprezentačná sedemnástka v Chorvátsku  s domácimi rovesníkmi 2:2.

Niekoľkomesačná futbalová prestávka sa prejavila i na hre, boli v nej dobré aj horšie pasáže.

Chorváti strelili úvodný gól, k obratu zavelili náš kapitán, Slováci vyrovnali po Jaššovej dorážke. Jedným z najkrajších momentov stretnutia bol priamy kop Laczu, na ktorý bol Tanjič v domácej bráne prikráty a viedli sme gólom do šatne 2:1. Neuplynula však ani hodina a skóre bolo opäť zrovnané. Oba tímy ukázali snahu po víťazstve, ale dlhšia pauza sa prejavila na viacerých technických herných nedostatkoch, takže napokon sa zápas skončil spravodlivou remízou.

Odvetu odohrá slovenská sedemnástka s domácimi rovesníkmi v nedeľu v Čakovci o 10:30.

CHORVÁTSKO 17 – SLOVENSKO 17 2:2 (1:2)
Góly:
26. a 56. Žikovič – 38. Jaššo, 44. Lacza.
ŽK: Kukulský.
SLOVENSKO 17: Vasiľ – Mičuda, Nemček, Jaššo, Kachnič – Sauer (80. Javorček), Kukulský, Gajdoš (70. Šuľák) - Bortoli (70. Repa), Griger (80. Juritka), Lacza (80. Demjanovič). Tréner: Marek Bažík.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Keďže posledný medzištátny zápas sme odohrali ešte ako kategória do 16 rokov v polovici februára na turnaji v Španielsku, všetci sme boli zvedaví na to, ako sme na tom. Spokojnosť môžeme vyjadriť so šesťdesiatmi minútami hry, nevyšla nám však úvodná desaťminútovka a úsek hry medzi 50. až 70. minútou zápasu. V ostatnom čase sme boli Chorvátom viac ako vyrovnaným súperom. Teší ma, že po úvodnom inkasovanom góle sme dokázali ešte v prvom polčase otočiť stav. Žiaľ, v spomínanej „hluchej" fáze zápasu v 2. polčase sme inkasovali na 2:2. Musím pochváliť striedajúcich hráčov, ktorí našu hru oživili, takže do poslednej minúty sme šli za víťazstvom. Férovo ale musíme uznať, že remíza je spravodlivá."