SR 17 – Suverénne víťazstvo nad outsiderom, postup sokolíkov do Elite Roundu!

Sobota, 27.10.2018 12:35 | Posledná aktualizácia 27.10.2018 15:33

MANAVGAT (SFZ) – V druhom zápase 1. kola kvalifikačného turnaja ME vyhrala slovenská sedemnástka nad outsiderom skupiny San Marínom vysoko 8:0.

Rekordný nástrel si sokolíci rozdelili rovnomerne do oboch polčasov, osem gólov stihli za 73 minút, od 9. do 82. Zápas mali jednoznačne celý čas pod kontrolou, vystrelili celkom 30-krát (súper dva razy), na bránu Paoliniho šlo sedemnásť pokusov (na Belka ani jeden), kopali desať rohov (San Maríno jeden). od začiatku do konca ovládlali ihrisko a dianie na ňom,

Po dvoch stretnutiach turnaja majú plný počet bodov, brankár Belko ešte neinkasoval a sú na čele poradia.

Tretí zápas tejto fázy kvalifikácie proti domácemu tímu odohrajú sokolíci v utorok 30. októbra v Manavgate o 13:30.

Remíza v popoludňajšom druhom zápase našej skupiny znamená, že Slovensko postúpilo do druhej fázy kvalifikácie tzv. Elite Roundu bez ohľadu na výsledky stretnutí 3. kola!

SLOVENSKO 17 – SAN MARÍNO 17 8:0 (4:0)
10.Šviderský, 19. Čerepkai, 25. Szetei, 27. Suslov, 52. Nebyla, 66. a 72. Matoš, 82. Leitner.
ŽK: Cola, Capicchioni.
Rozhodoval: Nuza (Kosovo).
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara, Leitner, Obert, Javorček (46. Selecký) – Šviderský, Hornyák (46. Nebyla), Mojžiš (60. Prášek) – Szetei (70. Rosenberger), Čerepkai (46. Matoš), Suslov. Tréner: Marek Bažík.
SAN MARÍNO 17: Paolini – Severi, Fabbri, Matteoni (46. Sensoli), Contadini – Cola (88. Gessaroli) – Capicchioni (88.  Vagnini), Toccaceli, Rastelli (57. Lazzari), Monon (46. Cecchini) – Piscaglia. Tréner: Andy Selva.

MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): “Od začiatku sme kraľovali,  je to naše zaslúžené a jasné víťazstvo po kolektívnom výkone, o ktoré sa postarali všetci, teda aj tí hráči, ktorí naskočili v priebehu stretnutia z lavičky. Súper nebol až taký kvalitný, ako povedzme Severní Íri v prvom zápase, ale dôležité bolo, že sme nič nepodcenili, a preto sa zrodil taký jednoznančný výsledok.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Turecko - Sev. Írsko 1:1 (1:1).