SR 17 – Úspešný vstup do kvalifikačného turnaja

Štvrtok, 25.10.2018 17:45 | Posledná aktualizácia 25.10.2018 18:54

MANAVGAT (SFZ) – Úvodný krok na kvalifikačnom turnaji ME slovenskej sedemástke vyšiel, zdolala Severné Írsko 1:0.

Zápas sa hral na dvakrát, pretože v pôvodnom termíne  - streda 24. októbra – ho rozhodca Visser musel po desiatich minútach pre silnú búrku prerušiť a po určenom čase napokon rozhodli komeptentní, že sa bude dohrávať vo štvrtok. To už Slovensko viedlo po góle Čerepkaia 1:0.

Na druhý deň už počasie nepokazilo duel, ďalší gól však nepadol a tak sokolíci vstúpili do kvalifikácie víťazne.

Druhý zápas odohrajú zverenci Mareka Bažíka v sobotu 27.10.2018 so San Marínom v Manavgate 12:00.

SEVERNÉ ÍRSKO 17 – SLOVENSKO 17 0:1 (0:1)
Gól:
8. Čerpekai.
ŽK: S. McClelland, Boyle, Hornyák, Matoš.
ČK: 90+. Allen.
Rozhodoval: Visser (Belgicko).
SEV. ÍRSKO 17: Walsh – McGivem (59. Glynn), K. McClelland, C. McClelland – Scott, Johnston, Boyle (83. Wylie) Burns, Deveney – McKiernan (59. Taylor), McCausland (66. Allen). Tréner Stephen Frail.
SLOVENSKO 17: Belko – Tandara, Leitner, Vlasák, Javorček – Mojžiš (90+. Šviderský), Nebyla (78. Prášek), Hornyák – Szetei, Čerepkai (84. Matoš), Suslov (84. Rosenberger). Tréner: Marek Bažík.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner SR 17): “Bol to veľmi ťažký zápas, proti silnému súperovi, ktorý hral typický ostrovný futbal, plný agresivity,  šiel do mnohých súbojov. Mali sme fázy, kedy bolo náročné sa s tým vyrovnať. Oba tímy chceli dohrať už v stredu, čakalo sa 45 minút, ale búrka neustupovala, preto UEFA rozhodla o presunutí duelu na štvrtok. Aby boli podmienky rovnaké pre všetkých, aj druhý zápas skupiny sa hral vo štvrtok. Teraz nás čaká San Maríno, ktoré podľa výsledku prehralo jednoznačne s Tureckom, ale v I. polčase malo dve šance a nehralo zle. V kvalifikácii nemožno nikoho podceniť, naši hráči musia byť maximálne koncentrovaní a verím, že zvládneme aj druhý krok.“

DRUHÝ ZÁPAS: Turecko – San Maríno 6:0.