SR 17 – Zaslúžené víťazstvo po dobrej hre

Utorok, 24.9.2019 17:00 | Posledná aktualizácia 25.9.2019 10:56
Hráči reprezentačnej sedemnástky sa radujú, po góle aj po víťazstve nad silným súperom z Chorvátska.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – V prvom z dvoch generálkových zápasov na blížiaci sa turnaj 1. kola kvalifikácie ME zvíťazila slovenská sedemnástka po dobrom výkone nad silným Chorvátskom 3:1.

Súpera predchádzala povesť tímu, ktorý ťahá dlhú sériu bez prehry, pre sokolíkov však bol podstatný vlastný výkon. Po desaťminútovom vzájomnom oťukávaní sa domáci chopili taktovk, súpera odstavili od nebezpečného priestoru a sami hľadali spôsob, ako udrieť. Našli ho v 25. min, rýchlo hodeným autom Mazanovského, správnym predĺžením akcie Šmatláka a nekomprosinou gólovou koncovkou Jambora. Parádna akcia, právom odmenená loptou v sieti Količa. A keď si Kotlár vypýtal faul pred šestnástkou a sám perfektne premenil priamy kop, Slovensko svoj veľmi dobrý výkon potvrdilo dvojgólovým náskokom. Chorváti znížili hneď po návrate zo šatní, brankár Danko vybehol proti Rozičovi, netrafil loptu, ale jeho nohy a z pokutového kopu sa nepomýlil Barišič. Hostia nasadli na zápasového koňa, pridali na dôraze a agresivite, začali vyhrávať súboje, získavali priestor, do ktorého pred prestávkou ani len nenakukli. Štvrťhodinu pokúšali šťastie a oslovovali osud, aby vyrovnali, lenže po hodine hry predviedli Slováci ďalšiu parádu. Rýchly výpad cez ľavú stranu, milimetrový center Szalmu na Jambora, ktorý sa zachoval pred bránou Količa ako dravec. Získal si pozíciu cez Brauna a dokonale ju využil nechytateľnou hlavičkou – 3:1! Ďalšie striedania v oboch tímoch dodali čerstvé sily, ale zodpovední sokolíci už zdatnému súperovi nič nedovolili, pričom sami nesedeli v obranných zákopoch, ale šikovnou aktivitou hrozili. Víťazstvo Slovenska je zaslúžené!

Odveta sa hrá v NTC Senec vo štvrtok o 11:00.

SLOVENSKO 17 – CHORVÁTSKO 17 3:1 (2:0)
25. a 64. Jambor, 37. Kotlár - 47. z 11 m Barišič.
ŽK: Urgela, Letaj.
Rozhodovali: Parilák – Straka, Štofik (všetci Slovensko) – 170 divákov.
SLOVENSKO 17: Danko – Mazanovský (46. Šikula), Kóša, Lehotský, Szalma – Šmatlák (46. Oravec), Sečanský, Urgela (84. Michalec) – Gaži (84. Macejko), Jambor, (90. Molčan) Kotlár (46. Bombík). Tréner: Branislav Fodrek.
CHORVÁTSKO 17: Količ – Pobi (77. Zeco), Pelivan (46. Ganžulič), Braun, Žilinski (46. Letaj) – Romac (77. Katinič), Duvnjak, Šaranič (59. Brkljača) – Kanižaj (67. Šimič), Barišič, Rozič (67. Ivanovič). Tréner: Tomislav Rukavina.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): “Som veľmi spokojný s výkonom aj výsledkom. Stanovili sme si nejaký herný plán a dodržali sme ho na ihrisku. Víťazstvo je zaslúžené a pre nás samozrejme dôležité, aj pre posilnenie sebavedomia pred októbrovou kvalifikáciou. Po polčasovom vedení o dva góly sme čakali, že súper zmení spôsob hry, chceli sme sa vyvarovať inkasovaniu kontaktného gólu, ako to už býva, presne  to sa nám stalo. Hráči však zareagovali perfektne, po fáze, keď dominovali Chorváti, sme znova robili, čo bolo treba, dali sme pekný tretí gól a dosiahli víťazstvo. V odvete dostanú šancu ďalší hráči, samozrejme, že nám bude záležať na výsledku, je to medzinárodná konfrontácia a kvalifikácia je predo dvermi.“