SR 18 – V odvete s Bieloruskom spokojnosť s víťazstvom i hrou

Štvrtok, 14.6.2018 11:00 | Posledná aktualizácia 15.6.2018 07:44

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Odvetný zápas s Bieloruskom mal ešte vyššiu úroveň, padlo v ňom viac gólov a reprezentačná osemnástka potešila víťazstvom 4:2.

Zásadná zmena v porovnaí s utorkom bola v počasí, teplota klesla o desať stupňov. V našej zostave bolo osem nových hráčov, v základe hostí len jeden novic. Prvá polovica I. polčasu bola rezká a úplne v slovenskej réžii, sokolíci boli behaví, dôslední a disciplinovaní, naša hra mala hlavu aj pätu vpredu, pri napádaní aj v defenzíve. Bielorusi sa snažili čeliť tvrdosťou, už v 1. min inkasoval žltú kartu Viahera, dohrávali súboje až na hranicu faulu, šikovnosť slovenských hráčov však mala 20 minút jasne navrch. Rodili sa šance – Martišiakova (č. 9) hlavička do brvna v 8. min – aj góly: v 9. min predviedol krásne sólo Potoma, namieril si to priamo na bránu, aj medzi stopérmi a k žrdi umiestnil. Potom vyťažil Múdry (č. 18) z dôrazu pri napádaní brankára Kliaščuka, zobral mu loptu a zasunul do prázdnej brány (na titulnej fotografiipo góle). Hostia sa však nepoložili, zodvihli hlavu a líznutou hlavičkou Miakiša znížili. Bola to ich druhá príležitosť, prvú, hneď v 6. min, im pripravili naši po nedorozumení Ludhu s Pišojom, ale stlmenú loptu pred čiarou odvrátil Filipiak.

Po návrate z kabín držali dianie v zápase pod kontrolou hostia zhruba 15 minút. Najprv preveril Ludhu Ivanou tvrdou strelou, potom im hrubka pri našej rozohrávke pomohla vyrovnať. Maciaš si pri sóle na bránu loptu pristavil a potom ju cez brániacich hráčov umne zasunul do siete – 2:2. Odpovedať sme mohli prakticky okamžite, po Kučerovom nahodení v páde trafil Martišiak žrď, o chvíľku sa rútil sprava Suľa do šestnástky a vyprášil Kliaščukovi rukavice, ale Bielorusi boli stále aktívni a hrozili prakticky každým útokom, doplácali sme na nepresnosti v strede ihriska a menší dôraz v súbojoch. Kliaščuka sme ohrozovali strelami spoza šestnástky, Potomova (č. 7) šla do stredu brány, Gonova v 74. min ho vystrašila, ale odolal. Rovnako tak Ludha v 79. min po rýchlej akcii hostí, keď gólovú strelu Horbacha z 8 metrov skvele vyrazil. Dobrý futbal sa hral do konca zápasu, v 82. min trafil do brvna aj Kadák z priameho kopu, z ďalšieho namieril Filipak k žrdi, no brankár si svoje miesto zastal, rovnako po gólovej hlavičke Slebodníka (č. 10) v 87. min. Na druhej strane šiel do sóla Muzyčenka, ale Ludha súboj zoči-voči vyhral. A v 88. min priamo z rohu z pravej strany zakrútil loptu Vojtko – do siete... 3:2. V nadstavenom čase využil Slebodník chybu v obrane hostí a potvrdil naše víťazstvo štvrtým gólom!

SLOVENSKO 18 - BIELORUSKO 18 4:2 (2:1)
9. Potoma, 27. Múdry, 88. Vojtko, 90+. Slebodník – 30. Miakiš, 53. Maciaš..
ŽK: Viahera, Hruzheuski.
Rozhodoval: Mastiš – Roszbeck, Lauer(všetci SR) - 100divákov.
SLOVENSKO 18: Ludha – Kučera (75. Kadák), Pišoja (46. Holub), Filipiak, Vojtko – Machara – Kmeť (46. Suľa), Múdry (66. Gono), Potoma (85. Mader), Párkaň (66. Slebodník) – Martišiak (75. Čerňanský). Tréner: Marek Bažík.
BIELORUSKO18: Kliaščuk– Hlinski, Lauryk, Viahera, Chalimončyk(68. Hruzheuski)-Miakiš,Sakuta(46. Ivanou) – Piatrenka (46. Horbach), Nemirko (68. Seliazneu), Vasilevič (85. Pryščepa) –Maciaš(68. Muzyčenka).Tréner: Kiryl Alšeuski.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 18): “Divokejší zápas ako ten prvý...Hralo sa obojstranne viac otvorene.  So 75 minútami môžeme byť spokojní, okrem gólov sme si vypracovali veľa ďalších šancí, trikrát sme nastrelili brvno. Logicky, pri takomto štýle hry sme dali priestor aj kvalitnému súperovi, aby ohrozili našu bránu, v nej nás v závere dvakrát výrazne podržal Ludha. Mužstvo ukázalo opäť charater, takže rád poviem, že naše víťazstvo je zaslúžené.“