SR 19 – V odvete so Severným Írskom prehra 1:4

Piatok, 7.9.2018 16:10 | Posledná aktualizácia 7.9.2018 21:03

NEWRY (SFZ) – V odvetnom zápase so severoírskymi rovesníkmi nezopakovali deväťnástroční reprezentanti výkon ani výsledok zo stredy, prehrali 1:4.

Napriek tomu, že sokolíci skórovali ako prví, domáci ešte do prestávky vyrovnali a v II. polčase troma gólmi úplne otočili dianie na ihrisku.

Výjazdový trip ukončí tím trénera Rusnáka v pondelok 10. septembra zápasom s Nemeckom v Russelsheime.
A presne o mesiac otvorí 1. kolo kvalifikácie ME proti Nórsku (v skupine sú ešte Albánsko a Ukrajina).

SEVERNÉ ÍRSKO 19 – SLOVENSKO 19 4:1 (1:1)
29., 70. 75. Lewthwaite, 64. Smyth – 12. Potoma.
SLOVENSKO 19: Ludha (46. Krajčirík) – Suľa (85. Kučera), Holub, Nemčík, Párkáň – Strachan, Machara (65. Mader) – Svečula (74 Gono) – Švec (65. Kmeť), Strelec, Potoma. Tréner: Albert Rusnák st.

ALBERT RUSNÁK st. (tréner SR 19): “V tomto dvojzápase sme chceli vidieť všetkých nominovaných hráčov v akcii, keďže sa objavili aj nové tváre Svečula, Nemčik a Švec. V prvom zápase sme proti agresívnemu súperovi veľmi dobre zvládli veľa vzdušných súbojov hlavne v defenzíve, v ofenzíve sme sa prezentovali rýchlou priamočiarou hrou. V druhom zapase sa potvrdili očakávania, že domáci urobia maximum pre priaznivejší vysledok. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ujali sme sa vedenia, brankár Ludha nás podržal pri šanci domácich a ich nepremenenom pokutovom kope. Mohli sme nyvýšiť náskok, ale Strelec a Potom šance nevyužili. Inkasovali sme po hrubej chybe v rozohrávke a po prestávke nás súper trestal za každú chybu. Nedokázali sme správne reagovať na dianie, chýbala mi väčšia túžba po víťazstve, preto sa zápas skončil našou prehrou. Napriek nepriaznivému výsledku nám zápas ukazal veľmi podstatné veci pred blížiacou sa kvalifikáciou.“