www.futbalsfz.sk

SR 20 – Sluka po premiérovom zásahu: Venujem ho rodine a trénerovi Semanovi

pondelok, 19.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:34

PARCHAL (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Premiérový gól v reprezentačnej kategórii do 20 rokov zaznamenal v nedeľu obranca Branislav Sluka. Ten v 88. minúte strelou k žrdi korigoval stav proti portugalským rovesníkom na 1:2. Po zápase pre futbalsfz.sk opísal, ako sa zrodil jeho presný zásah.

Sokolíci prehrávali tesne pred uplynutím riadnej hracej doby 0:2. Nezlomnosť a chcenie niečo s výsledkom urobiť sa našim reprezentantom nedá uprieť, hoci hrali s hráčmi, ktorí v predošlých rokoch ovládli ME do 17 a 19 rokov. „Hralo sa hore-dole. Tempo bolo vyššie ako v prvom stretnutí. Aj keď stav bol pre nás nepriaznivý, snažili sme sa s ním niečo urobiť. Chceli sme uhrať aspoň remízu, žiaľ, nepodarilo sa. Ideme však ďalej, oba prípravé zápasy nám ukázali na čom máme pracovať,“ vravel pre futbalsfz.sk Branislav Sluka. Ten vybehol na trávnik v 60. min a v 88. min prestrelil bombou spoza šestnástky všeto, čo mu stálo v ceste. Loptu zastavila až sieť. „Bolo to po rohu. Čakal som na odrazenú loptu, tá sa ku mne dostala a ja som to celé už len zakončil. Som rád, že to tam padlo. Škoda iba toho, že sme prehrali,“ povzdychol si hráč MŠK Žilina. Komu premiérový zásah 19-ročný obranca venoval? „Určite rodičom a trénerovi Miroslavovi Semanovi,“ vyhlásil Sluka bez váhania.

V 50. minúte preukázal pekný moment kapitán Christian Herc. Ten sa zmocnil lopty v strede ihriska, predribloval s ňou cez súperov až k šestnástke, no jeho streli kryl brankár Maximiano. „Myslím si, že sme boli na nich viac pripravení. Súper vymenil v zostave viacero hráčov, ale aj my sme spravili niekoľko zmien. Podali sme slušný výkon, do budúcnosti máme na čom stavať a to je veľmi dobré,“ vyhlásil Herc. V čom videl stredopoliar Dunajskej Stredy najväčší rozdiel medzi piatkovým a nedeľným stretnutím? „Myslím si, že v nedeľu sme úvodnú hodinu skvele dostupovali súpera. Pri prvej gólovej situácii prelobovali Portugalčania našu obranu, ale vyloženú tutovke ako v piatok nemali. Dôraz bol v nedeľu z našej strany určite lepší. Zápasy ukázali, že sa môžeme rovnať aj s tými najlepšími,“ uviedol Herc. Úvod zápas a terén ovplyvnil silný dážď. Lopta sa šmýkala, hráči sa kĺzali a na zemi sa odohralo aj pár tvrdých stretov. „Bolo to bojovné, uškodilo to obom mužstvám, ale počasie neovplyvníme,“ vravel Herc a na záver odkázal reprezentačným spoluhráčom: „Som veľmi rád, že som mohol s chalanmi stráviť tieto dni a mohol viesť na ihrisku ako kapitán. Už sa teším na najbližší zraz, ktorý nás čaká v januári.“


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 20
Autor
Branislav Sarňák
Osoba1
Osoba1
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner