www.futbalsfz.sk

SR 20 – V novembri napokon dve stretnutia s Portugalskom, tréner Guľa: Saudi majú problémy, tešíme sa na dvojzápas

streda, 07.11.2018
|
Posledná aktualizácia 07.11.2018 13:31

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Tréner reprezentácie do 21 rokov, resp. do 20. rokov, Adrian Guľa oznámil nomináciu na prípravný kemp v Portugalsku, počas ktorého odohrajú naši mladíci dvojzápas s tamojšími rovesníkmi (16. a 18. novembra). V menoslove sa nachádza 23 hráčov.


BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Tréner reprezentácie do 21 rokov, resp. do 20. rokov, Adrian Guľa oznámil nomináciu na prípravný kemp v Portugalsku, počas ktorého odohrajú naši mladíci dvojzápas s tamojšími rovesníkmi (16. a 18. novembra). V menoslove sa nachádza 23 hráčov.

Pôvodne mal byť na programe v Portugalsku miniturnaj aj za prítomnosti hráčov Saudskej Arábie, ale tí svoju účasť odmietli. „Prišla ponuka z Portugalska na miniturnaj. Napokon však Saudská Arábia má nejaké problémy, portugalská strana nám ponúkla dvojzápas s ich osobitným mužstvom do 20 rokov. Využili sme túto možnosť a veľmi sa na to tešíme,“ povedal na brífingu tréner Adrian Guľa.

V nominácii sa nachádza šestica hráčov, ktorých mal bývalý kouč AS Trenčín a MŠK Žilina v kádri aj počas októbrového kvalifikačného dvojzápasu proti Estónsku (2:0) a v Severnom Írsku (0:1). Sú to Ľubomír Tupta, Róbert Boženík, Christián Herc, Martin Vantruba, Branislav Sluka a Martin Šulek. „V osi mužstva máme veľmi kvalitných hráčov od Martina Vantrubu v bránke cez Šuleka v obrane, ktorý je stabilný hráč v Trenčíne. Herc je z môjho pohľadu ústredná postava Dunajskej Stredy v stredovej formácii. Ľubomír Tupta hrá pravidelne druhú taliansku ligu, Boženík má úžasnú streleckú formu v Žiline,“ priblížil rodák z Novák.

Kouč reprezentácie do 21 rokov, v tomto prípade výberu do 20 rokov povolal aj troch druholigistov. Sú to Jozef Špyrka z FK Pohronie a z FC Petržalka Frederik Valach s Samuelom Kozlovským. „Sme radi, že dostávajú šancu v mužskom futbale. Je veľmi zaujímavé, keď mladí hráči dostávajú príležitosť vo Fortuna lige, no nepodceňujeme druhú najvyššiu súťaž. Samozrejme, toto je prípravný kemp, vsadili sme aj na chlapcov, ktorých nepoznáme detailne z ligových trávnikov. Preto sme zvolili Petra Pokorného, ktorý je mladší ročník 2001 a pôsobí v druhej lige v Rakúsku. Snažili sme sa vyslať signál ďalším mladým hráčom, že aj z druhej ligy sa dá dostať do reprezentácie,“ vravel Guľa, ktorý musel pred týmto asociačným termínom riešiť aj otázku realizačného tímu. Doterajších jeho členov, okrem asistenta trénera Mariána Zimena a videoanalytika Ladislava Kubalíka, si vzal k A-tímu Pavel Hapal. Na post trénera brankárov prichádza Pavel Kamesch, Martin Kojnok bude kondičný tréner, funkciu technického vedúceho obsadil Slovenský futbalový zväz z vlastných zdrojov Martinom Hrnčírom. František Rigo z Ružomberka bude lekárom, ako fyzioterapeut bude pracovať niekdajší slovenský reprezentant Otto Szabó. Jozef Štieber z Prešova bude masérom, Michal Beseda sa presunul z áčka na pozíciu kustóda, kde ho doplní Peter Paulický zo Slovana Bratislava.

NOMINÁCIA

BRANKÁRI
Martin Vantruba
(SK Slavia Praha)
Frederik Valach (FC Petržalka)
Dávid Šípoš (FC Nitra)

OBRANCOVIA
Dominik Špiriak
(FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Adrián Slávik (AS Trenčín)
Martin Šulek (AS Trenčín)
Peter Pokorný (FC Liefering)
Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Adam Kopas (MŠK Žilina)
Branislav Sluka (MŠK Žilina)
Samuel Kozlovský (FC Petržalka)

STREDOPOLIARI
Christian Herc
(FC DAC 1904 Dunajská Streda)
Filip Blažek (Bröndby IF)
Martin Adamec (Wigry Suwalki)
Jozef Špyrka (FK Pohronie)
Milan Kvocera (AS Trenčín)
Michal Tomič (MŠK Žilina)
Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce)
Filip Halgoš (FK Viktoria Žižkov)
Marián Chobot (FC Nitra)

ÚTOČNÍCI
Róbert Boženík
(MŠK Žilina)
Ľubomír Tupta (Hellas Verona FC)
Rastislav Kružliak (MFK Ružomberok)

NÁHRADNÍCI

BRANKÁRI
Samuel Petráš
(MŠK Žilina)
Adrián Slančík (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

OBRANCOVIA
Vladimír Majdán
(MŠK Žilina)
Matej Moško (MŠK Žilina)
Matej Madleňák (MFK Ružomberok)

STREDOPOLIARI
Péter Varga
(Gyirmót SE)
Dominík Guláš (FC Nitra)
Martin Vician (FC Petržalka)
Šimon Štefanec (U.S. Arezzo)

ÚTOČNÍK
Marek Fábry
(FC Nitra)

Realizačný tím

Hlavný tréner: Adrian Guľa
Asistent trénera: Marián Zimen
Tréner brankárov: Pavel Kamesch
Kondičný tréner: Martin Kojnok
Videoanalytik: Ladislav Kubalík
Technický vedúci: Martin Hrnčír
Lekár: František Rigo
Fyzioterapeut: Otto Szabó
Masér: Jozef Štieber
Kustódi: Michal Beseda, Peter Paulický


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
AdriánGuľa
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.