www.futbalsfz.sk

SR 21 – Medzi sokolíkov zavítali hráči MŠK Žilina U8, Boženík: Sú to príjemné stretnutia

streda, 20.03.2019
|
Posledná aktualizácia 20.3.2019 09:55

zdroj: SFZ
Malí futbalisti si s reprezentantmi urobili na pamiatku aj spoločnú fotografiu.

ŽILINA (SFZ) – Na utorkový večerný tréning reprezentantov do 21 rokov prišla milá návšteva. Na sokolíkov boli zvedavé deti z akadémie MŠK Žilina, konkrétne z kategórie U8. Na večernú tréningovú jednotku ich priviedli tréneri a rodičia.

V závere tréningu to bolo na hlavnej tribúne štadióna ako v úli. Deti sa medzi sebou rozprávali koho z hráčov poznajú a komu držia prsty, keď proti sebe hrali sokolíci zápas. „Ja fandím modrým a ja zase bielym,“ ozývalo sa z tribúny. Napokon nikto z malých neodchádzal zo zápasu sklamaný, lebo skóre vedel len tréner a aktéri stretnutia.
Budúci futbalisti prišli medzi našich reprezentantov vyzbrojení, v rukách mali zápisníky a perá. Od sokolíkov si prosili podpisy. Každému sa ušlo, či už na papier alebo na mikinu. „Stretnutia s malými futbalistami sú vždy príjemné. Aj ja som sa v časoch, keď som bol dieťa, rád stretával s veľkými futbalistami. Mám z toho super zážitky, snáď raz aj tieto deti budú spomínať na to, že sa stretli s nami. Rozdal som veľa podpisov, ale pre ,decká‘ to rád robím,“ povedal kanonier reprezentácie do 21 rokov a zároveň hráč MŠK Žilina Róbert Boženík.

zdroj: SFZ
Všetci si po tréningu spoločne urobili strečing.

Hlavnou úlohou tohto stretnutia bol potréningový strečing. Všetci si spoločne sadli na zem a naťahovali svaly. „Nás veľmi teší, že sme sa mohli stretnúť s našimi nasledovníkmi. Na nich bude možno raz stáť klubová a aj reprezentačná budúcnosť. Rozdať pár podpisov, zatrénovať si s nimi, či posmeliť nejakým slovom, to je to najmenej, čo pre nich môžeme urobiť,“ vravel obranca Branislav Sluka.
Domov sa malí hráči nepobrali s prázdnymi rukami. Ako darček si odniesli spoločnú fotografiu futbalistov vo výbere Adriana Guľu, ktorú pre nich spravili v utorok na dopoludňajšom tréningu. 


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Osoba
Róbert Boženík
Osoba
BranislavSluka
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.