SR 21 – Sokolíci po góloch Bernáta a Fábryho zdolali Istanbulspor

Streda, 8.1.2020 16:30 | Posledná aktualizácia 9.1.2020 10:44
Slovenskí reprezentanti do 21 rokov zdolali v prípravnom stretnutí hráčov tureckého Istanbulsporu 2:0.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BELEK (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov odohrali v stredu počas tréningového kempu v Turecku prípravné stretnutie proti druholigovému Istanbulsporu. Sokolíci triumfovali po góloch Bernáta a Fábryho 2:0.

Ako prví v stretnutí podkúrili hráči Istanbulsporu. V 9. min vytiahol skvelý zákrok brankár Petráš, keď súper si posunul loptu cez celú šírku ihriska a vytvoril si pozíciu na nebezpečnú strelu. Skóre sa však nemenilo. V 12. min sa do vyloženej šance dostali sokolíci. Šulek potiahol útok po strane, centrom našiel Mojžíša, ktorý z prvej poslal loptu na úroveň pokutového kopu. Tam bol Kovaľ, jeho strela však neskončila v bránke.

V 26. min vystrelil spoza šestnástky Kopas, loptu v náručí skryl brankár Uysal. V 31. min si pripísal ďalší úspešný zákrok Petráš, keď ho hráči súpera preverili strelou spoza „veľkého vápna“. V 41. min sa Istanbulspor dostal nákopom za našu obranu, Ali Dere však mieril tesne nad bránku. Zároveň to bola posledná šanca prvého polčasu, ktorý sa skončil bez gólov.

Rozcvička pred prípravným zápasom proti Istanbulsporu.

Do II. polčasu poslal tréner Kentoš novú zostavu.

Prvú šancu si vytvorili hráči tureckého mužstva, keď Čajič išiel sám na brankára Krajčírika, ten však akciu súpera zlikvidoval vyrazením lopty do strany. V 55. min sa prvýkrát menil stav. Po pravej strane sa do útoku dostal obranca Vallo, centrom našiel na prednej žrdi Bernáta a ten hlavičkou do šibenice skóroval – 1:0. V 57. min mal šancu na 2:0 Kolesár. Loptu si narazil s Fábrym, ale zakončenie smerovalo tesne mimo bránky. Skóre sa však menilo hneď po rozohratí, keď sokolíci vybojovali loptu aktívnym napádaním, tá sa následne dostala k Fábrymu a ten zvýšil na 2:0

V 65. min sa mladí Slováci dostali postupným útokom až pred pokutové územie, kde súper zatiahol ručnú brzdu v podobe faulu. Priamy kop zahral Sluka, lopta skončila tesne vedľa bránky. V 72. min futbalisti tureckého tímu poslali zo strany center do „malého vápna“, lopta našla jedného z útočníkov, jeho teč však pohotovým reflexom zastavil Krajčírik. Bola to posledná šanca v dueli, v ktorom si hráči do Slovenska do dvadsaťjeden rokov pripísali výhru 2:0.

Druhý zápas počas januárového kempu odohrá výber Jaroslava Kentoša v nedeľu 12. januára proti rovesníkom z Dánska.

ISTANBULSPOR – SLOVENSKO 21 0:2 (0:0)
55. Bernát, 57. Fábry
ŽK: bez kariet
Rozhodovali: Cetin – Akpinar, Alaras (všetci Turecko)
SLOVENSKO 21: I. polčas: Petráš – Šulek, Kopas, Mesík, Mojžíš – Brenkus, Gamboš, Baumgartner – Kovaľ, Almási, Kolesár. Tréner: Jaroslav Kentoš.
II. polčas: Krajčírik – Vallo, Holub, Vojtko, Sluka – Kadák, Špyrka, Bernát – Ďuriš, Fábry, Kolesár (68. Kovaľ). Tréner: Jaroslav Kentoš.

Tibor Goljan (asistent trénera): „Istanbulspor bol kvalitný súper a je vidno, že druhá turecká súťaž má svoju kvalitu. V stretnutí nás podržali obaja brankári. Prvý polčas bol z našej strany kúsok bojazlivý, málo sme behali. Po prestávke sme to viac rozbehali. Víťazstvo teší a každý triumf v reprezentačnom drese je dôležitý. Bolo vidieť, že hráči odohrali zápas po dlhšom čase, dostávali sa dlhšie do tempa. Dôležité je, že sa nik nezranil. V polčase sme obmenili zostavu, bol to náš zámer, aby sme vyskúšali všetkých futbalistov. Zápas si zanalyzujeme a pripravíme sa na Dánov.“

Ján Bernát (hráč SR 21, strelec úvodného gólu): „Súper bol silný na lopte, bolo cítiť, že hrá mužskú súťaž. Keď sme však boli presní, ukázali sme, že vieme hrať dobrý futbal. Chalani, čo sme v prvom polčase nehrali, tak sme ho sledovali a tým pádom sme vedeli, čo nás čaká. Boli sme kopaktní, nebezpeční, vedeli sme podržať loptu a najdôležitejšie je, že sme dokázali dvakrát skórovať. Pred mojím zásahom sme začali akciu ešte na našej polovici ihriska, loptu sme následne preniesli na pravé krídlo, kde ju mal na kopačách Kiko Vallo, ten ma centrom našiel a ja som ju hlavičkou umiestnil do bránky. Bol to dobrý zápas.“

Marek Fábry (hráč SR 21, strelec gólu na 2:0): „Do druhého polčasu sme naskočili veľmi dobre, súpera sme pustili do jednej či dvoch šancí a my sme si ich vytvorili tri či štyri. Podali sme dobrý a tímový výkon. Pred mojím gólom sme loptu získali po aktívnom pressingu, k čomu nás nabádali tréneri. Kubo Kadák mi ju cez obrancu presunul, ocitol som sa sám pred brankárom a obstrelil som ho. Môj premiérový gól venujem rodine.“