angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR 21– Sokolíci sú už na Islande, Guľa: Let bol trošku dlhší, ale zvládli sme to

09. September 2018

REYKJAVÍK (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenskí futbaloví reprezentati do 21 rokov v sobotu prileteli na Island, kde ich čaká v utorok (11. septembra 2018 o 17.30 SELČ) kvalifikačný súboj s domácimi rovesníkmi. O tom ako to vyzerá v tíme, porozprával z Reykjavíku pre futbalsfz.sk tréner sokolíkov Adrian Guľa.

Galéria

Slovenskí mladíci sa na dôležitý kvalifikačný duel naladili najlepším možným spôbom, keď vo štvrtok zdolali Talianov rozdielom triedy 3:0. Po nej však hráči museli prepnúť na to, že ich o pár dní čaká kvalifikačné stretnutie. „Už aj tréningová jednotka v Šamoríne smerovala na Island. Výhrou nad Talianskom sme uchopili sebavedomie a potom sme sa začali pripravovať na ďalší zápas. Chlapci vedia a cítia o čo hrajú,“ povedal Adrian Guľa, ktorý bude vyžadovať od hráčov rovnaký herný prejav aj v utorkovom stretnutí. „Výkon bol vynikajúci. Chalani zahrali skvelo individuálne od brankárov až po útok. Potešila ma kompaktnosť a najmä tímovosť. Chlapci pochopili ich úlohu a po striedaniach išla kvalita tímu ešte hore, čo by v reprezntácii malo byť. Nemal by tu byť žiadny náhradník, ale mal by sa striedať kvalitný futbalista za kvalitného,“ vravel bývalý tréner Trenčína a Žiliny.

Sokolíci sú už na Islande, kam sa presunuli zo Šamorína cez Viedeň a fínske Helsinki. V hoteli v Reykjavíku sa ubytovali okolo 18.30 miestneho času (20.30 SELČ). „Let bol trošku dlhší, ale zvládli sme to. Všetko prebehlo podľa plánu. Chalani sú na to zvyknutí z klubov. V sobotu večer ešte absolvovali jednoduchý tréning v posilňovni s kondičným trénerom Petrom Boďom a potom ich čakal odpočinok,“ opísal Guľa prvé hodiny na severe Európy. V metropole ostovného štátu však chýba Adam Laczkó, keďže v nominácii sa môže nachádzať iba 23 hráčov. V pôvodnom menoslove bolo až 24 futbalistov. „Bolo to nepríjemné, lebo sme museli jedného hráča vybrať, ktorý s nami necestoval sem. Ostatní sú pripravení na dve tréningové jednotky a zápas. Prvý tréning bude regeneračno-taktický a druhý bude predzápasový. Nebude chýbať aj video, aby sme sa dobre pripravili,“ priblížil rodák z Bojníc.

Dvadsaťjednotka domáci duel s Islandom prehrala 0:2, takže má súperovi čo vracať. „Videli sme ich posledné stretnutie s Estónskom, odohrali naozaj solídny duel. Tak ako napredujú naši hráči, tak napredujú aj Islanďania. Proti Estónčanom sa prezentovali kombinačnosťou a držaním lopty. Keď budeme dôrazní v súbojoch a kompaktní v obrane, tak by sme chceli využiť naše silné stránky, napríklad rýchly prechod do útoku. Na toto sa budeme snažiť chalanov predpripraviť,“ uviedol Guľa, ktorý si pochvaľuje atmosféru v mužstve: „Po víťazstve je nálada vynikajú, veď chalani dlhodobo tvoria skvelý kolektív.“

Na záver rozhovoru tréner odpovedal na otázku o zdravotnom stave hráčov. „Je to celkom dobré, síce niektorí hráči majú drobné šrámy. Martin Šulek má menšie problémy s členkom, Maťo Košťál tiež nebol na pozápasovom tréningu na sto percent fit. Lekársky tím urobí maximum, aby boli už na nedeľnom tréningu fit,“ zakončil Guľa.

V nedeľu dopoludnia absolvovali sokolíci prechádzku po Reykjavíku. „Island je prekrásne mesto. Presvedčili sme sa o tom počas prechádzky. Je tu síce sychravé počasie, ale to nás neodradí od toho, prečo sme sem došli, čiže pre tri body proti domácim," vyhlásil brankár Adam Jakubech.