SR 21 – V marci proti Grékom v Žiline a Nórom v Dunajskej Strede

nedeľa, 03.02.2019
|
Posledná aktualizácia 03.2.2019 21:38
Najbližšie sa sokolíci predstavia pred vlastnými fanúšikmi.
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenských reprezentantov do 21 rokov čakajú v marci dva prípravné zápasy. Najskôr si 22. 3. 2019 zmerajú sily s rovesníkmi z Grécka, o štyri dni neskôr nastúpia proti o rok mladším Nórom. Známe sú už aj dejiská duelov, prvý sa odohrá v Žiline a druhý v Dunajskej Strede.

Pre sokolíkov to bude už tretí prípravný cyklus pred štartom kvalifikácie o ME 2021 v Maďarsku a Slovinsku. Po kempoch v Potrugalsku (november 2018 – pozn.) a v Turecku (január 2019) sa naši mladíci prvý raz ukážu fanúšikom v domácom prostredí. Naposledy reprezentanti do 21 rokov odohrali domáci zápas minulý rok v októbri, keď v Dunajskej Strede zdolali Estónsko 2:0. „Tešíme sa na to, že sa predstavíme doma a na marcový asociačný termín sme preferovali práve domáce prostredie. Chceli sme, aby nás opäť po niekoľkých mesiacoch mohli vidieť fanúšikovia,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner sokolíkov Adrian Guľa.

Hrať sa bude v dvoch mestách. Najskôr sa ukážu naši mladíci fanúšikom v Žiline a potom v Dunajskej Strede. „V marci môžu byť ešte hracie plochy, aj vzhľadom na vrtochy počasia, otázne. My musíme nahlásiť dejisko zápasu 60 dní dopredu. Žilina a aj Dunajská Streda disponujú skvelými ihriskami a zázemím, preto sme sa rozhodli pre tieto miesta zápasov. Na oboch štadiónoch hrala dvadsaťjednotka aj v minulom roku a tak bude aj celková organizácia bezproblémovejšia,“ vravel Guľa. 

Pri organizácii zápasov sa muselo prihliadať aj na niektoré požiadavky súperov. „S Grékmi sme sa dohodli bez problémov, Nóri si však zažiadali, že chcú hrať na prírodnom ihrisku. Pre nich je to už príprava na MS dvadsaťročných, ktoré organizuje Poľsko. Preto chceli, aby sa hralo čo na najpodobnejších podmienkach ako v usporiadateľskej krajine,“ konštatoval lodivod, ktorý pozval fanúšikov na obe prípravné strentnutia. „Verím, že nás ľudia prídu podporiť v hojnom počte. Robíme to predsa aj pre nich. Oba štadióny spĺňajú vysoký štandard a nás poteší, ak tribúny budú solídne zaplnené. Súperi sú atraktívni, ale najmä naši hráči sú kvalitní a oplatí sa pozrieť na ich výkon,“ dodal Guľa.

Asistent trénera Marián Zimen (vľavo) s videoanalytikom Ladislavom Kubalíkom absolvovali pracovnú cestu v Turecku.
zdroj: SFZ

Po januárovom zraze, ďalšia cesta do Turecka

Slovenskí reprezentanti do 21 rokov v januári absolvovali tréningový kemp v Turecku. Po tomto termíne sa hráči rozpŕchli do svojich klubov. Niektorí z nich opäť nabrali smer do krajiny polmesiaca, kde však neušli pozornosti asistenta trénerara Mariána Zimena a videoanalytika Ladislava Kubalíka. „Bolo tu osem mužstiev našej najvyššej súťaže. Každý deň sme mali možnosť vidieť hráčov v zápasovej praxi. Počas piatich dní sme videli deväť zápasov, v ktorých sme odsledovali 27 hráčov. Boli to chlapci, ktorí sú pre nás ťažiskoví ako Šulek, Herc, Vantruba či Oravec, ale aj hráči, ktorí sa objavili prvýkrát v neasociačnom termíne na zraze U21 v Turecku. Pozitívne na nás zapôsobili aj iní futbalisti, ktorí neboli ,v merku‘ a sú mladšie ročníky. Sú z Podbrezovej, Trnavy a Ružomberka. Niektorí boli v portfóliu mládežníckych kategórii slovenskej reprezentácie, iní nie, ale stojí za to sledovať ich vývoj,“ vravel pre futbalsfz.sk Marián Zimen. Konkrétne mená kouč neprezradil.

Čo všetko stihli vyslaní tréneri počas pracovnej cesty?. „Videli sme dva zápasy Podbrezovej, Trnavy, Dunajskej Stredy a po jednom stretnutí Ružomberka, Trenčína a Slovana,“ uviedol Zimen, ktorý s videoanalytikom Kubalíkom videl aj tréningy rôznych európskych mužstiev. „Keďže nám Slovenský futbalový zväz umožnil pobyt v hoteli s vlastnými ihriskami, tak sme využili doobedný čas na sledovanie jednotiek zvučných mužstiev ako Rapid Viedeň, CZ Belehrad a Šachtar Doneck. Mohli sme navnímať trendy, spôsoby hry, kvalitu hráčov a porovnať to s našimi chalanmi a naším futbalom,“ ozrejmil asistent kouča Guľu, s ktorým boli v každodennom kontakte. „Prezentovali sme mu naše poznatky, postrehy a on nám zase dôležité veci zo Slovenska, kde prebiehali porady a diskusie na úrovni SFZ. Cesta splnila účel na sto percent. Na Slovensku by sme nemali možnosť vidieť toľko hráčov v zápasovej záťaží a v konfrontácii so zahraničnými tímami. Nevieme, aký priestor dostanú futbalisti v sezóne na klubovej úrovni, preto je pre nás dôležité absolvovať takéto výjazdy. Je to priestor na komunikáciu s hráčmi, trénermi a manažmentom klubov,“ dodal Zimen.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR 21
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
AdriánGuľa
Mohlo by vás zaujímať

SR 21 – Tréner Kentoš po dvojzápase proti Švajčiarsku: Odraziť sa od výkonu v odvete

11.9.2020 07:55

SR 21 – Po prehre so Švajčiarmi, Pokorný: Sme sklamaní, Fabiš: V závere nás vytrestali

09.9.2020 19:14

SR 21 – Dvadsaťminútovka pokazila dojem i výsledok

09.9.2020 09:07

SR 21 - Tréner Kentoš pred odvetou so Švajčiarmi: Verím v zlepšený výkon

07.9.2020 16:02

SR 21 – Pokorný už myslí na odvetu so Švajčiarmi: Musíme byť pokojnejší, rýchlejší a sebavedomejší

06.9.2020 11:25

SR 21 – Autor gólu Švajčiarom Tupta: Zamrzí, že neprispel k bodovému zisku

05.9.2020 09:02

SR 21 – Sokolíci podľahli Švajčiarom

04.9.2020 21:57

SR 21 – Tréner Kentoš pred Švajčiarskom: Súper je náročný, čaká nás veľká výzva

03.9.2020 14:28

SR 21 – Sokolíci nabrali smer Švajčiarsko, pred odletom všetci negatívni

02.9.2020 15:49

SR 21 – Nováčikovia Gono a Myslovič sa zhodujú: Chceme sa ukázať v dobrom svetle

01.9.2020 11:20

SR 21 – Herc sa na zraz tešil: Obmedzenia nám nebránia v tom, aby sme dosiahli niečo pekné

31.8.2020 11:28

SR 21 – Sokolíci začali prípravu na dvojzápas proti Švajčiarsku, tréner Kentoš: Verím, že aj po ňom budeme v hre o postup

30.8.2020 20:44

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.