SR 21 – Sokolíci podľahli Švajčiarom

Piatok, 4.9.2020 18:50 | Posledná aktualizácia 4.9.2020 19:57

autor: SFZ, zdroj: SFZ

SCHAFFHAUSEN (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov v piatok nastúpili na zápas kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 v Schaffhausene proti švajčiarskym rovesníkom. Tri body do tabuľky si pripísali domáci, ktorí zvíťazili 4:1.

V 1. min si pripísal na konto úvodný úspešný zákrok náš brankár Šípoš, ktorý kryl strelu Tomu z hranice šestnástky. V 4. min sa dostal do zakončenia opäť Toma, jeho pokus letel mimo bránky.

V 8. min zahrávali Švajčiari po faule Valla pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Zeqiri a poslal ju do stredu bránky – 1:0.

V 11. min zachytil Myslovič rozohrávku domácich, vysunul do dobrej pozície Tuptu, ktorého strelu vytlačil gólman Švajčiarov Köhn na roh.

V 21. min si poradil Šípoš so zakončením Zeqiriho, loptu vyrazil na roh. O tri minúty neskôr vystihli Švajčiari rozohrávku Bednára, Guillemenota v dobrej príležitosti vychytal Šípoš a Švajčiar z následnej dohrávky trafil brvno. Náš brankár si dobre pokryl prednú žrď aj o minútu neskôr, kam smeroval ďalší pokus domácich.

V 36. min Okafor zvyšoval na 2:0, keď osamotený v našej šestnástke si spracoval center a poslal do bránky. V 37. min vytiahol skvelý zákrok Šípoš, keď vytlačil na roh dobre mierenú strelu Lotombu.

V 42. min zahrával priamy kop, ktorému predchádzal faul na Herca, z dobrej pozície Tupta. Jeho strelu zastavila až sieť – 1:2. Týmto stanovil polčasový výsledok.

Prvú šancu druhého polčasu mali Švajčiari. Tí v 49. min z rovnakej pozície, ako v závere prvého polčasu Tupta, zahrávali štandardnú situáciu. Zeqiri poslal loptu tesne vedľa pravej žrde.

V 50. min sa po akcii Strelca dostal do dobrej pozície Ďuriš, jeho prízemnú strelu skryl v rukaviciach Köhn.

V 56. min získal Herc loptu po zlej rozohrávke domácich, prihrávkou našiel Chobota. S jeho zakončením spoza šestnástky si Köhn poradil.

V 70. min sa z gólu tešili domáci. Imeri zahrával priamy kop, nastrelil brvno, odrazenú loptu poslal do bránky Ndoye – 3:1. O šesť minút neskôr sa mladí Helvéti zvyšovali na 4:1, keď skóroval Zeqiri, ktorému priťukol loptu Ndoye. Pre švajčiarskeho futbalistu s číslom 11 to bol druhý gól v stretnutí. Zároveň týmto presným zásahom stanovil aj konečný výsledok.

Dnes sa hral v našej skupine ešte jeden zápas, Gruzínsko hostilo Francúzsko. Po výhre 2:0 si tri body do tabuľky pripísali Francúzi.

Švajčiarsko 21 – Slovensko 21 4:1 (2:1)
9. a 76. Zeqiri (z 11 m), 36. Okafor, 70. Ndoye – 42. Tupta
ŽK: Der Werff – Mesík
Rozhodovali: Mads-Kristoffer Kristoffersen – Rasmussen, Kronlykke (všetci Dánsko)
Švajčiarsko 21: Köhn – Rüegg, Der Werff, Zesiger, Lotomba – Bajrami (59. Pusic), Domgjoni, Toma (69. Jankewitz) – Okafor (59. Imeri), Guillemenot (69. Ndoye), Zeqiri (81. Stojilković). Tréner: Lustrinelli
Slovensko 21: Šípoš – Vallo (46. Fabiš), Oravec, Mesík, Sluka – Bednár (80. Bernát), Herc (71. Brenkus), Myslovič (46. Ďuriš) – Tupta, Strelec, Chobot (71. Kovaľ). Tréner: Jaroslav Kentoš