www.futbalsfz.sk

SR A - Adam Zreľák sa opäť zranil: Som bojovník, vrátim sa silnejší!

štvrtok, 28.02.2019
|
Posledná aktualizácia 02.3.2019 11:23

zdroj: Instagram 1_fc_nuernberg
Adam Zreľák si dlhší čas nezahrá. Z hry ho vyradil roztrhnutý väz v kolene.

BRATISLAVA (SFZ) - Adam Zreľák má obrovskú smolu! Opäť sa zranil a mimo hry bude štyri až šesť mesiacov. Tentoraz ho vyradil z hry roztrhnutý krížny väz v pravom kolene.

Útočníkovi Norimbergu a slovenskej reprezentácie sa stal osudný moment počas stredajšieho dopoludňajšieho tréningu. „Na jeho konci som šiel do súboja so spoluhráčom. Po ňom som zacítil v kolene prasknutie, šiel som do šatne a hneď aj na magnetickú rezonanciu. Krížny väz je úplne rozbitý a v piatok ma čaká operácia, ktorú absolvujem v Augsburgu,“ povedal Adam Zreľák pre futbalsfz.sk. Vážnosti zranenia zodpovedá aj dĺžka liečby. „Ak bude všetko v poriadku, tak do štyroch mesiacov by som sa mohol vyliečiť a do šiestich by som mohol opäť hrať. Prvé hodiny, keď som čakal na výsledky vyšetrenia, som bol smutný a som smutný aj teraz,“ priblížil náš reprezentant.

Rodák zo Starej Ľubovne akoby zranenia priťahoval. Pred majstrovstvami Európy do 21 rokov v Poľsku v roku 2017 si liečil zlomeninu kostičky v ľavej nohe, odvtedy mal už aj natrhnutý sval či zlomeninu predpriehlavkovej kosti na pravej nohe. „Ťažké obdobia som  prežil a teraz prišlo ďalšie. Som sklamaný, cítil som sa totiž veľmi dobre, nepociťoval som žiadne bolesti a pravidelne som hral bundesliu. Pozerám sa však dopredu, som bojovník, určite to zvládnem a vrátim sa silnejší!“ vyhlásil Zreľák.

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
Adam Zreľák bol v tíme Pavla Hapala na ME 2017 do 21 rokov v Poľsku. Na rukáve nosil kapitánsku pásku.

Počas posledného novembrového reprezentačného zrazu bol súčasťou výberu Pavla Hapala, Ukrajincom dokonca strelil gól. V stredu už stihol byť v kontakte s hlavným trénerom. „Hneď po zranení okolo tretej som sa mu ozval a objasnil sommoju situáciu. Tréner Hapal bol smutný, ale poprial mi veľa šťastia a skorý návrat na trávniky. Verím, že toto jeho prianie do bodky naplním,“ konštatoval Zreľák, ktorého podporil aj klubový kouč Boris Schommers: „Povedal mi, že stále mám len dvadsaťštyri rokov, zranenie si vytrpím a potom sa vrátim. Podporil ma aj tým, že mám sa tešiť z toho, že mám zdravú dcérku a rodinu,  to je dôležité,“ zakončil účastník ME 2017 do 21 rokov v Poľsku.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR A
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
AdamZreľák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner