SR A – Tréner Štefan Tarkovič: Oficiálnu informáciu o neuvoľnení Škriniara nemáme!

Posledná aktualizácia 08.11.2020 21:23
Reprezentačný tréner Štefan Tarkovič na tlačovke počas zrazu národného tímu odpovedá novinárom.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Ako sľúbil, tak splnil: pri zverejnení nominácie reprezentačný tréner Štefan Tarkovič avizoval, že do soboty doplní hráčsky káder na tri novembrové zápasy v Severnom Írsku (12. 11. o 20:45 v Belfaste), so Škótskom (15. 11. o 15:00 v Trnave) a v Česku (18. 11. o 20:45 v Plzni).
Do nedele večera sa malo hlásiť 17 hráčov, ďalších sedem sa pripojí v priebehu pondelka, príchody uzavrie Greguš z Minnesoty.
ŠKRTEL SA NEVRÁTI.
Horúca téma návratu Martina Škrtela je skončená, hráčovi vystavilo stopku zranenie svalu. “Boli sme v telefonickom kontakte. Po zápase v Lige majstrov mal individuálny program, skúšal zaťaženie, ale tréning ani nedokončil. Ešte pre vyšetrením magnetickou rezonanciou hlásil, že pre poškodenie svalu pripravený nebude, takže je isté, že nám nepomôže,“ vysvetlil absenciu niekdajšieho kapitána tréner.
DONOMINOVANÁ ŠESTICA.  Pri utorkovom zverejnení nominácie bolo v kádri 19 hráčov, z neho vypadol pre pozitívny test na COVID-19 Koscelník, ktorého nahradil Pauschek. Na zoznam povolaných hráčov dopísali šesticu Jakubech Hancko, Gyömbér, Suslov, Šafranko a Mráz. “Odo dňa nominácie sa situácia vyvíjala, naplánovali sme to tak, že v nedeľu prezentujeme ucelený káder v jednom balíku, preto sme neinformovali o zmenách jednotlivo. Verím, že všetci povolaní hráči budú po pretestovaní PCR testami v poriadku. S lekárskym tímom sme sa dohodli, že nikto, kto mal pozitívny PCR test, na zraz nepríde. To sa týkalo konkrétne Kuciaka, Haraslína,  Placha, Holeca, Holúbeka, Vavra a Mihalíka. Strelec sa pripojí k dvadsaťjednotke,“ povedal Tarkovič.  
WEISS TU JE. Hoci hráča Slovana trápi sval, pre ktorý nehral v sobotu ligu v Michalovciach, na zraz sa dostavil. “Od štvrtka má mierne poškodenie svalu, odhadovaná doba liečenia je tri až päť dní. Urobíme všetko, aby bol v poriadku,“ okomentoval tréner stav futbalistu, ktorého nominácia vyvolala vášnivé diskusie.
Z NEMECKA ŽIADNA PREKÁŽKA. Hoci sa objavovali chýry, že nemecké – a čerstvo aj talianske – kluby zvažujú možnosť neuvoľniť svojich hráčov pre potreby domovských reprezentácií, naši bundesligoví futbalisti Pekarík a Duda sú s národným tímom. “Nedostali sme žiaden oficiálny oznam, že kluby nechcú uvoľniť našich hráčov. Situácia je takáto, rešpektujem platné pravidlá. Na druhej strane pre hráčov je zápas, aký nás čaká v Belfaste, motivujúci, taký sa hrá raz za desaťročie. Verím, že všetci hráči z tímu urobia všetko, aby sme uspeli," povedal náš tréner.
NEJASNO OKOLO ŠKRINIARA. Večer sa objavila na informačných fórach správa, že milánsky Inter využil jedno z pravidiel UEFA, súvisiacich s uvoľnovaním hráčov počas pandémie, a v novembrovom asociačnom termíne nenechal svojich hráčov odísť na medzištátne zápasy reprezentačných mužstiev, čo sa malo dotknúť aj Milana Škrinara. Podľa informácii portálu football-italia.net, obrancovi Interu Miláno zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu.“Do 20:45 Slovenský futbalový zväz neobdržal žiadnu relevantnú informáciu o tom, že by náš reprezentant nemal byť milánskym Interom uvoľnený, rovnako sú na tom aj hráči iných reprezentácií.“ Milan Škriniar má zakúpenú letenku na pondelok ráno a podľa nominačného plánu sa má trénerovi Tarkovičovi hlásiť okolo obeda.

Prečo povolal náš tréner Tomáša Suslova a čo si myslí o Severnom Írsku?  Pozrite si vo videu.

NOMINÁCIA NA SEV. ÍRSKO, ŠKÓTSKO A ČESKO

BRANKÁRI: Marek Rodák (Fulham), Dominik Greif (Slovan Bratislava), Adam Jakubech (KV Kortrijk)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha BSC), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava), Martin Valjent (Mallorca), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Milan Škriniar (Inter Miláno), Róbert Mazáň (FK Ml. Boleslav), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Norbert Gyömbér (AC Perugia), Dávid Hancko (Sparta Praha)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Juraj Kucka (Parma Calcio), Ján Greguš (Minnesota United), Marek Hamšík (Dalian PRO), Ondrej Duda (1. FC Köln), Róbert Mak (Ferencváros Budapešť), Albert Rusnák(Real Salt Lake City), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), Tomáš Suslov (FC Groningen)
ÚTOČNÍK: Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Pavol Šafranko (Sepsi OSK), Samuel Mráz (Zaglebie Lubin)

Značky
Osoba
ŠtefanTarkovič
Reprezentácia
Muži A
Súťaž
Liga národov UEFA
Súťaž
baráž kvalifikácie ME 2020
Autor
Peter Šurin
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – 6. júna v generálke na Euro 2020 v Rakúsku proti domácej reprezentácii

22.1.2021 09:06

SÚŤAŽ – Sleduješ pozorne našu repre? Zapoj sa do súťaže a vyhraj podpísanú loptu i ďalšie ceny

22.1.2021 13:47

MUŽI A – Boženík naplno trénuje: Prvý zápas? Možno už dnes

20.1.2021 08:39

MUŽI A – Marcové kvalifikačné duely s Maltou a Ruskom v Trnave

19.1.2021 14:02

MUŽI A - Tarkovič: Mentálna príprava je dôležitá súčasť prípravy na výkon

17.1.2021 20:33

MUŽI A – Bero o skvelom vstupe do roku 2021: Padol mi kameň zo srdca

16.1.2021 10:08

MUŽI A – Dúbravka o návrate: Ukázal som, že treba so mnou počítať a to ma teší

14.1.2021 19:44

Muži A - Lukáš Štetina: Musím byť trpezlivý, aby som zas veril kolenu

12.1.2021 16:42

Slovenská futbalová reprezentácia v roku 2020

03.1.2021 03:35

TOP 10 momentov futbalového roka 2020

30.12.2020 10:59

SR A – Rodák, naj reprezentant jesene 2020, sviatkoval v kruhu rodiny: Na Vianoce v Anglicku som si zvykol

26.12.2020 21:29

SR A – Vianočné menu u Tarkovičovcov: Dva druhy polievok i šalátov

23.12.2020 10:08

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.